آخرین عناوین

چه کسی آنلاین است؟

ما 73 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

بدهکاری شهرداری چگونه شکل گرفته و می گیرد؟

دوشنبه, 15 مهر 1398 ساعت 19:00 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

جای سوال اینجاست تا کنون اقدامات چشم گیری صورت نگرفته که مقروض بودن شهرداری چه در گذشته و چه در حال توجیهی داشته باشد!
پس این بدهی چگونه شکل گرفته است؟

یک شهروند کلاردشتی در پیامی به گروه #پایش_مردمی کلارنا نوشت:

" چندی قبل مطلبی را در فضای مجازی در رابطه با شهرداری کلاردشت به اشتراک گذاشته بودم، که با اعتراض شدید یکی از اعضای مدعی شورای شهر مواجه شدم!
 پس از یک مشاجره ی تلفنی! قرار بود اینجانب در وقت مقرری که تعین نموده بودند در شهر داری حضور یابم تا پاسخ سوالم را بگیرم؛ متاسفانه عضو محترم شورا بنا به فرموده خودشان گرفتاری بانکی داشته و به موقع حاضر نشدند و دیگر تا به امروز جلسه ای شکل نگرفت تا به عنوان یک شهروند پاسخ سوالم را رو در رو از نماینده ام در شورای شهر مطالبه کنم !!!
همان موقع آن عضو شورا با اعتراضاتی تند و پرخاشگرانه، که به دور از شان یک نماینده می باشد، نسبت به بنده که فقط یک سوال مطرح کرده بودم  ادعا نمودند که شهرداری با #۲۰میلیارد تومان بدهکاری تحویل گرفته شده!!!
از آن وقت تا کنون در گیر این پرسش جدی هستم که چگونه شهرداری پر درآمدی مانند کلاردشت به جای اینکه باید همیشه در ذخیره خود نقدینگی داشته باشد مقروضی میلیاردی ست؟!!!
جای سوال اینجاست تا کنون اقدامات چشم گیری صورت نگرفته که مقروض بودن شهرداری چه در گذشته و چه در حال توجیهی داشته باشد!
پس این بدهی چگونه شکل گرفته است؟
از دوستانی که جواب را می دانند تقاضا دارم  ما را نیز آگاه کنند و مژدگانی دریافت نمایند...

سید علیداد مشعشعی "


»»حق پاسخگویی محفوظ است.

 

 

خواندن 153 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 323

یادداشت

 • تعقیب قضایی پیمانکار آسفالت جاده کرج – چالوس نمونه ای از پیگیری دادستان برای احقاق حقوق عامه / آیا اهتمام رئیسی یقه اهمال کاران را نیز خواهد گرفت؟

  حال باید منتظر ماند و دید که آیا اصلاحات آیت الله رییسی در دستگاه قضا شامل برخورد با اهمال کاران نسبت به اجرای آن دستورالعمل، که زمانی خود او در مقام دادستان کل کشور امضا و به دادستان های کل کشور ابلاغ کرده بود، نیز می شود و اهتمام او یقه ی اهمال کاران در احقاق حقوق عامه را هم خواهد گرفت یا نه؟

   

  ادامه مطلب...
 • مدیریت شهری

  ظرفیت های استراتژیک توسعه کلاردشت

  در نوشتار قبلی در مورد اهداف و چشم اندازهای توسعه کلاردشت، مطالب به طور خلاصه آور ذکر شد که به دلیل عدم نمایش کامل جداول مربوطه در اینجا مجدداً به صورت لیست وار ذکر می شود. هدف اصلی این بخش، بررسی ظرفیت های استراتژیک کلاردشت در راه دستیافتن به اهداف و چشم اندازهای برنامه است. قابل ذکر است به دلیل محدودیت حجم مطلب به خلاصه ترین شیوه ممکن به موضوعات پرداخته شده است.

   

  ادامه مطلب...
 • مدیریت شهری

  چشم انداز و اهداف کلان برنامه توسعه کلاردشت

  در این بخش به تشریح چشم انداز، اهداف کلان و ماموریت های توسعه ای مندرج در برنامه توسعه پرداخته می شود.  قابل ذکر است،  اهداف و چشم انداز مربوطه صرفا در راستای ظرفیت های قانونی و مالی شهرداری و شورای شهر کلاردشت تدوین شده است تا در به صورت پروژه و اقدامات در برنامه بودجه شهر، تخقق یابند و در حد شعار باقی نمانند.

  ادامه مطلب...
 • مدیریت شهری

  فرایند تهیه و تصویب برنامه راهبردی و عملیاتی شهرداری کلاردشت

  ماهها قبل از شروع به کار شورای اسلامی پنجم، ایده برنامه محوری و لزوم تشریک مساعی و همفکری با متخصصان کلاردشتی در فرایند مدیریت شهری از طرف برخی از اعضاء فعلی شورای شهر کلاردشت مورد تاکید قرار گرفت و این مهم مورد تاکید و تایید اصحاب رسانه و بسیاری از قشرهای اجتماعی کلاردشت قرار گرفت. در این دوره با توجه به تجربه 4 دوره مدیریت شورایی وگذشت نزدیک به 65 سال از تاسیس شهرداری کلاردشت این مهم مورد توجه برخی از اعضاء شورای شهر فعلی قرار گرفت که مدیریت فردی و سلیقه ای که در اکثر مواقع بدون دانش مرتبط نیز همراه بوده است نه تنها باعث توسعه کلاردشت نشده است که دقیقاً در جهت عکس آن، باعث عقب ماندگی و تخریب بخش زیادی از منابع کلاردشت شده است. این یک پیشرفت مهم بود، برنامه باوری.

  ادامه مطلب...
 • یادداشت

  چرا برنامه راهبردی و عملیاتی در مدیریت شهری کلاردشت مهم است؟

   شهرسیستمی بسیارپیچیده است که ازهم پیوندی و ارتباط سیستم های دیگر چون اقتصاد شهری، محیط زیست شهری، سیستم اجتماعی و فرهنگ شهری، سیستم سیاست گذاری شهری، و...، تحت قواعد رسمی و غیررسمی با رفتار ذینفعان متنوع وگاهی متضاد شکل می گیرد و حیات می کند.

   

  ادامه مطلب...