چه کسی آنلاین است؟

ما 176 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برخوردی قاطع با ساخت و ساز‌های غیرمجاز در مازندران

چهارشنبه, 14 آبان 1399 ساعت 18:00 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

دستگاه قضایی مازندران با زمین خواری، کوه خواری و تغییر کاربری‌های غیرقانونی با قاطعیت برخورد خواهد کرد. 

حجت الاسلام اکبری رئیس کل دادگستری مازندران با بیان اینکه زمین‌خواری و کوه خواری، جرمی است که عوامل بسیاری در آن دخیل است، گفت: بر اساس دستور رئیس قوه قضائیه مبنی بر برخورد قاطع با پدیده زمین‌خواری، عزم جدی در مسئولان قضایی استان وجود دارد تا با قاطعیت با زمین‌خواران مقابله شود و در این زمینه هیچ گونه اغماضی صورت نمی‌گیرد.

او افزود: در کنار برخورد‌های قضایی، سازمان‌های دولتی باید در واگذاری‌ها دقت کنند تا زمین‌ها و مستغلات به کام زمین‌خواران رها نشود.

حجت الاسلام اکبری گفت: همه مردم باید نسبت به حفظ و حراست عرصه‌های طبیعی احساس مسئولیت و تکلیف کنند و با مشارکت و همکاری رسانه‌ها پدیده زمین خواری، کوه خواری و تغییر کاربری‌های غیر قانونی در استان برچیده شود.

رئیس کل دادگستری مازندران ادامه داد: یکی از موضوعات مهمی که باید در دستور کار همه ادارات قرار بگیرد برخورد با متصرفان اراضی ملی است.

او افزود: در راستای حفظ حقوق بیت‌المال، پیشگیری از هرگونه تصرف در زمین‌های ملی، محیط زیست، تعدی به منابع طبیعی و برخورد با متجاوزان به انفال از اولویت‌های دستگاه قضا در استان است.

حجت الاسلام اکبری گفت: به محض اطلاع از هرگونه تصرف غیرمجاز، برای مرتکبین پرونده تشکیل و در شعب ویژه با سرعت و قاطعیت رسیدگی می‌شود.

رئیس کل دادگستری مازندران بابیان اینکه پرونده‌های مربوطه خارج ازنوبت رسیدگی می‌شوند به متصرفان اراضی ملی هشدارداد و افزود: دستگاه قضایی استان با هیچ فرد ونهادی تعارف ندارد و نسبت به هرگونه تصرف غیرقانونی، فنس کشی، دیوارکشی واحداث بنای غیرمجاز برخورد جدی خواهد داشت و مجازات‌های بازدارنده دراحکام از سوی قضات در نظرگرفته می‌شود.

حجت الاسلام اکبری گفت: سازمان‌ها و دستگاه‌های عضو شورای حفظ حقوق بیت‌المال ضمن پاسخگو بودن باید مصوبه‌ها را به صورت دقیق و جدی اجرا کنند و پیشگیری از هرگونه تصرف در زمین‌های ملی، محیط زیست و تعدی به منابع طبیعی در اولویت‌های کاری آنان قرار گیرد.
خواندن 226 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 940