چه کسی آنلاین است؟

ما 123 مهمان و یک عضو آنلاین داریم
  • imogenewa2

پایه‌ریزی شهر هوشمند در مازندران آغاز شد

یکشنبه, 11 آبان 1399 ساعت 19:00 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران از آغاز تمهید بسترهای هوشمندسازی در برخی از شهرهای استان خبر داد.

شهر هوشمند، شهری است که بر پایه فناوری‌اطلاعات و اینترنت اشیاء مدیریت می‌شود به این معنا که تا جای ممکن تمامی فعالیت‌ها در بستر اینترنت و بدون هیچ واسطه‌ای انجام می گیرد. 

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران ، مهدی رازجویان در جلسه هوشمندسازی شهرهای استان در ساری گفت : هوشمندسازی شهرها باعث بهبود خدمات‌دهی به مردم در دستگاه‌های اجرایی به خصوص شهرداری‌ها می‌شود. ‎

وی هوشمندسازی را عامل همسوکردن نحوه زندگی مردم با پیشرفت تکنولوژی دانست و با اشاره به شیوع ویروس کرونا ، افزود : شیوع این ویروس باعث دگرگونی ارتباطات مردم با یکدیگر شده است.

رازجویان با بیان اینکه زندگی مردم بعد از شیوع کرونا متفاوت شده است، افزود: با توجه به توسعه تکنولوژی و ارتباطات، مردم برای لحظه به لحظه زندگی خود برنامه‌ریزی می‌کنند.

وی توسعه زیرساخت‌های اینترنتی را ضروری دانست و ادامه داد : هرچه‌ بسترسازی بهتر باشد، هوشمندسازی شهرها با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

معاون استاندار مازندران گفت : شیوع ویروس کرونا ضرورت توسعه خدمات‌رسانی اینترنتی به مردم را بیش از پیش نمایان ساخت.

رازجویان ، مازندران را استانی گردشگرپذیر معرفی کرد و افزود : با توجه به حضور میلیونی مسافرین در استان مازندران، می‌بایست با یک نگاه ملی، زیرساخت‌های استان توسعه یابد.

وی با اشاره به آموزش آنلاین در مدارس و افزایش تعداد تراکنش خریدهای اینترنتی توسط مردم، اظهار داشت: در چنین شرایطی زیرساخت‌های اینترنتی باید بهبود یابد.

معاون استاندار مازندران یکپارچه‌سازی صدور مجوزات در شهرداری‌ها را ضروری دانست و تصریح کرد: پارک علم و فن‌آوری می‌تواند در هوشمندسازی شهرها نقش پررنگ‌تری ایفا کند.

خواندن 189 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 934