چه کسی آنلاین است؟

ما 410 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

توزیع بیش از یک میلیارد لیتر انواع فرآورده نفتی در مازندران

یکشنبه, 11 آبان 1399 ساعت 18:58 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری گفت: بیش از یک میلیارد و 560 هزار لیتر انواع فرآورده‌ نفتی در 6 ماه نخست امسال در استان مازندران توزیع شده است.

به گزارش کلارنا به نقل از شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری، سبحان رجب‌پور با بیان اینکه بنزین سوپر، بنزین معمولی، نفت‌سفید، نفت گاز و نفت‌کوره از فرآورده‌های توزیع‌شده است، اعلام کرد: در مدت مشابه سال 98، بیش از یک میلیارد و 300 هزار لیتر انواع فرآورده‌ نفتی توزیع شد و امسال حدود 18 درصد افزایش مصرف را در منطقه شاهد بودیم.
وی درباره بخش‌های مصرف گفت: در بخش‌های خانگی، کشاورزی، صنفی و صنعتی در نیمه نخست امسال مقدار مصرف نفت‌سفید حدود 15 میلیون لیتر بود که در مقایسه با سال 98، 31 درصد کاهش مصرف مشاهده می‌شود و یکی از علت‌های کاهش در این بخش، گازرسانی به مناطق روستایی است.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری گفت: پیش‌بینی می‌شود مصرف سوخت در بخش کشاورزی با کاهش قابل توجهی در سال 1400 روبه‌رو شود که این کاهش به‌دلیل گازرسانی به تعدادی از مرغداری‌ها و دیگر مصرف‌کنندگان بخش کشاورزی است.
رجب‌پور با اشاره به افزایش 122 درصدی مصرف نفت‌کوره در نیروگاه شهید سلیمی نکا در بازه زمانی مذکور تأکید کرد: مصرف نفت‌کوره در این نیروگاه امسال‌ حدود 7.5 میلیون لیتر و در سال 98 بیش از 3 میلیون لیتر بود.
وی با اعلام کاهش 24 درصدی مصرف بنزین در نیمه نخست امسال تصریح کرد: این کاهش مصرف به‌دلیل تردد محدود مردم با توجه به شیوع ویروس کرونا و جایگزینی بنزین با سی‌ان‌جی بوده است.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری گفت: سه درصد کاهش نیز در مصرف نفت گاز در مدت یادشده مشاهده می‌شود.
رجب‌پور با اشاره به توزیع حدود 36 میلیون تن گاز مایع در بخش‌های مختلف در نیمه نخست امسال‌ اظهار کرد: در مدت مشابه سال 98 نیز بیش از 36 میلیون تن گاز مایع توزیع شد که در مقایسه با این دو سال، یک درصد کاهش مصرف مشاهده می‌شود.

خواندن 96 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 933

یادداشت

 • با رای مردم علیه مردم !

  هر جا مردم نماینده خود را انتخاب کرده اند پس از مدتی منتخب همان مردم علیرغم قول های داده شده گاهاً دیده می شود بجای عمل به وعده های زمان انتخابات در جابجایی مدیریت ها بگونه ای تصمیم به دخالت می گیرند که نه تنها در آن منافع عموم در نظر گرفته نمی شود بلکه در تقابل با مردم و علیه آنان نیز رغم می خورد که متأسفانه با ادامه این روند ناپسند شاهد عقب ماندگی حوزه انتخابیه ها تا به امروز بوده ایم.

  ادامه مطلب...
 • دلنوشته ای برای افتتاح نیروگاه زباله سوز نوشهر

  بعد از سالها انتظار قرار است نیروگاه زباله سوز نوشهر بزودی افتتاح گردد اما معمار اصلی این نیروگاه مورد بی مهری قرار گرفته است، نیروگاهی که از دورۀ سوم شورای شهر نوشهر استارت خورد ولی با یک سری مشکلات فنی و اداری و نداشتن مسائل زیست محیطی متوقف شده بود که همزمان به لطف سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری و تأمین اعتبار با حضور جهادی و میدانی دکتر علی شادمان فرماندار وقت نوشهر طرحی که متوقف شده بود جانی تازه گرفت و دکتر شادمان با اعزام رئیس محیط زیست نوشهر به کشور چین و مطابقت و رعایت مشکلات زیست محیطی این پروژه را که از 17% پیشرفت داشت و متوقف شده بود با پی گیری دو چندان به 90% پیشرفت فیزیکی رساند و قرار بود در زمان رفتن ایشان دو ماه بعد افتتاح گردد که متأسفانه این امر محقق نشد.

  ادامه مطلب...
 • خودآموزی زبان خارجی

  خودآموزی یک زبان خارجی یعنی یادگیری بدون معلم، یادگیری در منزل ، محل کار، و یا هر جایی دیگر و در هر زمانی که زبان آموز اراده کند انجام می گیرد . اکثریت افرادی که از روش خودآموزی برای یادگیری زبان خارجی استفاده می کنند بزرگسالان هستند زیرا آنها به دلایل زیادی نمی توانند در کلاسها حاضر شوند.

  ادامه مطلب...
 • وقتی کرونا را جدی نمی‌گیریم /ماسک‌هایی برای چانه!!

  کرونا مجدداً اوج گرفته، تعداد مبتلایان و فوتی‌ها زیاد شده، تعدادی از استانها و شهرها در وضعیت قرمز قرار دارند و تعداد زیادی در مرحله هشدار، که چیزی نمانده آنها هم قرمز شوند.

  ادامه مطلب...