چه کسی آنلاین است؟

ما 65 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

توزیع بیش از یک میلیارد لیتر انواع فرآورده نفتی در مازندران

یکشنبه, 11 آبان 1399 ساعت 18:58 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری گفت: بیش از یک میلیارد و 560 هزار لیتر انواع فرآورده‌ نفتی در 6 ماه نخست امسال در استان مازندران توزیع شده است.

به گزارش کلارنا به نقل از شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری، سبحان رجب‌پور با بیان اینکه بنزین سوپر، بنزین معمولی، نفت‌سفید، نفت گاز و نفت‌کوره از فرآورده‌های توزیع‌شده است، اعلام کرد: در مدت مشابه سال 98، بیش از یک میلیارد و 300 هزار لیتر انواع فرآورده‌ نفتی توزیع شد و امسال حدود 18 درصد افزایش مصرف را در منطقه شاهد بودیم.
وی درباره بخش‌های مصرف گفت: در بخش‌های خانگی، کشاورزی، صنفی و صنعتی در نیمه نخست امسال مقدار مصرف نفت‌سفید حدود 15 میلیون لیتر بود که در مقایسه با سال 98، 31 درصد کاهش مصرف مشاهده می‌شود و یکی از علت‌های کاهش در این بخش، گازرسانی به مناطق روستایی است.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری گفت: پیش‌بینی می‌شود مصرف سوخت در بخش کشاورزی با کاهش قابل توجهی در سال 1400 روبه‌رو شود که این کاهش به‌دلیل گازرسانی به تعدادی از مرغداری‌ها و دیگر مصرف‌کنندگان بخش کشاورزی است.
رجب‌پور با اشاره به افزایش 122 درصدی مصرف نفت‌کوره در نیروگاه شهید سلیمی نکا در بازه زمانی مذکور تأکید کرد: مصرف نفت‌کوره در این نیروگاه امسال‌ حدود 7.5 میلیون لیتر و در سال 98 بیش از 3 میلیون لیتر بود.
وی با اعلام کاهش 24 درصدی مصرف بنزین در نیمه نخست امسال تصریح کرد: این کاهش مصرف به‌دلیل تردد محدود مردم با توجه به شیوع ویروس کرونا و جایگزینی بنزین با سی‌ان‌جی بوده است.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری گفت: سه درصد کاهش نیز در مصرف نفت گاز در مدت یادشده مشاهده می‌شود.
رجب‌پور با اشاره به توزیع حدود 36 میلیون تن گاز مایع در بخش‌های مختلف در نیمه نخست امسال‌ اظهار کرد: در مدت مشابه سال 98 نیز بیش از 36 میلیون تن گاز مایع توزیع شد که در مقایسه با این دو سال، یک درصد کاهش مصرف مشاهده می‌شود.

خواندن 216 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 933