چه کسی آنلاین است؟

ما 112 مهمان و 2 عضو آنلاین داریم
  • imogenewa2

مشکل ساز شدن طرح های هادی غیرکارشناسانه در روستاهای مازندران

چهارشنبه, 07 آبان 1399 ساعت 09:09 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مازندران نماینده مردم نوشهر چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه طرح های هادی غیرکارشناسانه و تولید شده یک شبه، مشکلات متعددی را در روستاها به وجود آورده است.

محمدعلی محسنی بندپی در حاشیه بازدید از مشکلات چند روستای بخش کجور نوشهر در مسجد روستای خاچک اظهارکرد: نیازهای افراد به واسطه رشد تکنولوژی متفاوت شده و اینکه در حال حاضر اینترنت 4G یکی از درخواست‌های اصلی روستاهای ما بوده که نشان دهنده همین رشد تکنولوژی است.

 وی با اشاره به دستاوردهای خوبی که در طی ۴۰ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی در روستاها به دست آمد، گفت: طی این سال ها در بسیاری از امور از جمله آب و اینترنت دستاوردهای خوبی داشتیم اما همچنان در دستیابی به اینترنت و آب شرب سالم مشکل وجود دارد و این نشان دهنده این است که باید رویکردها علمی شود.

نماینده مردم نوشهر چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر طرح هادی ما بر مبنای علمی بود شاید امروز الویت اول، دوم و سوم روستاها،بازبینی طرح هادی نبود، افزود: متاسفانه طرح‌های هادی غیرکارشناسانه و تولید شده یک شبه مشکلات متعددی را در روستاها به وجود آورده است.

محسنی بندپی اقتصاد و معیشت را در اولویت نخست مجلس شورای اسلامی دانست و ادامه داد: اگر قرار است به اشتغال پایدار بیندیشیم باید اقتصاد پایدار را در سرلوحه کار قرار دهیم.

وی با ابراز تاسف از اینکه دامداران و کشاورزان انگیزه‌ای برای دامداری و کشاورزی در روستاهای خود ندارند، تصریح کرد: اگر در گذشته با وسایل و امکانات اندک به کشاورزی و دامداری می‌پرداختند نشان دهنده این بود که انگیزه کافی برای کار کردن وجود داشت اما امروزه مشکلات متعدد باعث از بین رفتن این انگیزه ها شده است بنابراین باید رویکرد ها عوض شود.

این نماینده مجلس مهاجرت نخبگان را به کشورهای دیگر از جمله مهم ترین مشکلات دانست و گفت: کشورهای توسعه یافته برنامه های زیادی را برای جذب جوانان نخبه به خصوص جوانان ایرانی دارند، بنابراین باید به دنبال راهکار مناسب بود.

محسنی بندپی خاطرنشان کرد: در بخش اشتغال روستایی باید اقدامات مناسبی جهت نگه داشتن روستاییان در روستا صورت گیرد./ایسنا

خواندن 128 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 907