چه کسی آنلاین است؟

ما 271 مهمان و یک عضو آنلاین داریم
  • imogenewa2

رئیس اوقاف و امور خیریه نوشهر، چالوس و کلاردشت خبر داد:

صدور سند مالکیت برای ۱۸ موقوفه نوشهر و چالوس

چهارشنبه, 07 آبان 1399 ساعت 09:05 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مشایخی با بیان اینکه امسال ۱۸ سند مالکیت توسط اداره ثبت برای موقوفات صادر شد، گفت: ۹۸سند اجاره تنظیم و منجر به انعقاد قرارداد اجاره شد.

«ابراهیم مشایخی» امروز(یکم آبان ماه) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: وقف به‌عنوان یک‌ سیستم پویا و بازوی نیرومند کارکردی موثر در ساماندهی امور اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، بهداشتی، مذهبی و کالبدی جامعه برعهده گرفته است.

رئیس اوقاف و امور خیریه نوشهر، چالوس و کلاردشت با بیان اینکه واقفی که وقف می‌کند نام آن در تاریخ ماندگار خواهد بود، افزود: این عمل واقفان در واقع درس زندگی برای همگان است.

وی بیان کرد: سنت حسنه وقف در مسائل مختلف فرهنگی منشا برکات بسیار خواهد بود و وقف توانسته است به حل مشکلات و آبادانی جامعه کمک کند.

مشایخی یادآور شد: روحانیون و امامان جماعت مساجد باید قرارگاه فرهنگی مساجد را فعال کنند تا تمام نیازهای مردم ازطریق مسجد رفع شود.

وی ادامه داد: وقف کردن صفات رذیله مثل حرص و دنیاپرستی را ریشه‌کن می‌کند و قناعت و نوع‌دوستی را می‌پروراند و تعاون و کمک‌رسانی افراد را جایگزین کشمکش و فخر فروختن می‌کند.

رئیس اوقاف و امور خیریه نوشهر، چالوس و کلاردشت تصریح کرد: ازجمله برنامه‌های دهه وقف می‌توان به دیدار با ائمه جمعه و فرمانداران با ارائه گزارش عملکرد، تبلیغات محیطی در شهر به‌مناسبت هفته وقف، نشست با  خبرنگاران درخصوص وقف و ارائه گزارش در فضای مجازی، اجرای نیت طرح  شهید حسینی و توزیع سبد کالا در مصلای نوشهر، فعالیت‌های فرهنگی در بقاع شاخص ازطریق روحانیون در فضای مجازی و تبلیغ وقف و دیدار با واقفان شهرستانی اشاره کرد.

مشایخی با بیان اینکه امسال ۱۸ سند مالکیت توسط اداره ثبت برای موقوفات صادر شد، افزود: 98سند اجاره تنظیم و منجر به انعقاد قرارداد اجاره شد.

وی اعلام کرد: طی سال جاری دو مورد وقف جدید شامل یک دستگاه آپارتمان و یک دستگاه ساختمان در شهرستان نوشهر داشتیم./شبستان

خواندن 104 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 906