چه کسی آنلاین است؟

ما 141 مهمان و 2 عضو آنلاین داریم
  • imogenewa2

رفع تصرف 4 هکتار از اراضی ملی در مازندران

چهارشنبه, 07 آبان 1399 ساعت 08:57 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: از ابتدای سال 99 تاکنون حدود 40 هزار متر مربع از اراضی ملی در استان، رفع تصرف شد.

 حسینعلی ابراهیمی‌کارنامی طی گفت‌وگویی با بیان اینکه از ابتدای سال ۹۹ تاکنون حدود ۴۰هزار متر مربع از اراضی ملی در استان، رفع تصرف شد، اظهار کرد: در راستای تاکیدات و منویات مقام معظم رهبری در خصوص مبارزه با زمین‌خواری، این اداره کل با عزمی جدی و با حمایت و همکاری دستگاه قضایی، منابع طبیعی و نیروی انتظامی در استان، نسبت به برخورد با متخلفان و متصرفان به عرصه‌های طبیعی و ملی اقدام کرد.

وی افزود: با تلاش و پیگیری این اداره کل، از ابتدای سال ۹۹ تاکنون، حدود ۴۰هزار متر مربع از اراضی ملی در پناهگاه حیات وحش میانکاله و منطقه البرز مرکزی شمالی رفع تصرف شد.

  مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران بیان کرد: ۲۱ هزار مترمربع از اراضی داخل پناهگاه حیات وحش میانکاله رفع تصرف و ۶ واحد دامداری غیرمجاز نیز در مرتع پلنگان پناهگاه حیات وحش میانکاله تخریب شد.

ابراهیمی‌کارنامی حفاظت از اراضی ملی و عرصه‌های طبیعی را نیازمند عزمی جدی و همگانی دانست و افزود: ۱۸هزار و ۳۰۰ متر مربع از اراضی منطقه حفاظت شده البرز مرکزی شمالی نیز با صدور رای قضایی به‌طور کامل خلع ید و رفع تصرف شد.

وی خاطرنشان کرد: نیروهای محیط زیست به‌صورت شبانه‌روزی مشغول گشت و پایش در اراضی تحت مدیریت محیط زیست و اراضی ملی بوده و در صورت مشاهده کوچک‌ترین تخلف و اقدام به تصرف، متخلفان به مراجع قضایی معرفی می‌شوند./فارس

خواندن 115 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 904