آخرین عناوین

چه کسی آنلاین است؟

ما 279 مهمان و 3 عضو آنلاین داریم
 • DannyFib
 • IFDewayne
 • RyxqMymn

آسیب های اجتماعی در مسیر زنانه شدن

پنج شنبه, 23 آبان 1398 ساعت 20:24 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مازندران با اشاره به اینکه آسیب‌های اجتماعی امروز بیشتر از مجرای مسائل اقتصادی وارد محیط خانواده می شوند ، گفت: پژوهش‌‎ها نشان می‌دهد در سالهای اخیر آسیب‌های اجتماعی بیشتر از جنس زنانه بوده و در این مسیر حرکت می کند.

به گزارش کلارنا سمیه قاسمی طوسی روز پنجشنبه در حاشیه نخستین رویداد استارتاپ اجتماعی کشور در مازندران به خبرنگار ایرنا گفت: امروزه زنان به واسطه عدم آگاهی لازم و فعالیت اقتصادی موثر بیشترین ضربه را از جانب آسیب‌های اجتماعی خواهند خورد.

وی ادامه داد: براساس آمار و پژوهش‌هایی که مراکز دانشگاهیو همینطور دستگاه های اجرایی انجام داده و در حال انجام آن هستند، نتایج نشان میدهد آسیب‌ها به سمت زنانه شدن حرکت میکند.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مازندران گفت: مهم‌ترین و چالش بر انگیزترین آسیب اجتماعی که امروز بیش از هر چیزی حوزه زنان را تهدید می‌کند اعتیاد است که نباید آن را با اعتیاد سنتی اشتباه گرفته شود. 

طوسی تاکید کرد: آگاهی و توانمندی اقتصادی نخستین اولویت برای نجات زنان از آسیب اعتیاد است که باید توسط تمامی نهادها از جمله نهاد خانواده و سمنها و تشکل‌های اجتماعی جدی گرفته شود.

وی با بیان اینکه فعالیت دستگاههای اجرایی و دولت از جنس سخت و خشک است ، افزود: نهادهای اجتماعی همچون تشکل های و سمن های مردم نهاد بیشترین انعطاف و تحرک و همچنین اثر گذاری را در این بخش خواهند داشت. 

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مازندران گفت: یکی از نیازهای اولویتدار جامعه به ویژه در حوزه زنان آموزش مهارتهای زندگی است و فقدان این مهارت دلیل ریشهای برای بسیاری از مشکلات در حوزه زنان و خانواده است.

وی به اثر گذاری عدم مهارت زندگی بر حوزه آسیبهای اجتماعی اشاره کرد و ادامه داد:  به دلیل  تغییر سطح و مدل زندگی و همینطور مشکلات اقتصادی که این روزها خانواده‌ها با آن دست و پنجه نرم میکنند و همین طور رواج باورهای فرهنگی غلط در جامعه باعث این شده که یک سری از آسیب‌ها به سمت زنانه شدن در حال پیشروی است.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مازندران بار دیگر عمده ترین مسائل و مشکلات زنان را فقدان آگاهی دانست و افزود: اینکه نمی‌دانند از کجا باید مورد حمایت قرار بگیرند خود یکی از چالش ها برای تلاش در زمینه آگاهی بخشی است.

طوسی نهاد آموزش و پرورش را مهمترین دستگاه برای تعمیق آگاهی مهارتهای زندگی به دختران که زنان آینده هستند دانست و تاکید کرد: آموزش و پرورش نقش حساسی دارد که باید آن را به خوبی ایفا کند.

 

خواندن 55 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 450

یادداشت

 • «صنعت زیبایی» چطور به‌پول‌سازترین تجارت‌ دنیا بدل شد؟

  بدن انسان فقط یک ویژگی جسمانی نیست، بلکه بیش از موارد زیستی و ژنتیکی، تحت‌تأثیر شرایط اجتماعی است. نحوه و میزان توجه به ظاهر و بدن نیز الگوی خود را از شرایط اجتماعی اخذ می‌کند. با نگاهی به تاریخ متوجه می‌شویم از دیر باز انسان‌ها تغییراتی را در بدن خود ایجاد می‌کردند. این تغییرات عمدتاً در مواردی مانند زیباسازی، جوان‌سازی، استفاده از نمادهای گروهی یا فرقه‌ای یا بر اساس اعتقادات مذهبی و پایگاه اجتماعی رخ داده است.

  ادامه مطلب...
 • تعقیب قضایی پیمانکار آسفالت جاده کرج – چالوس نمونه ای از پیگیری دادستان برای احقاق حقوق عامه / آیا اهتمام رئیسی یقه اهمال کاران را نیز خواهد گرفت؟

  حال باید منتظر ماند و دید که آیا اصلاحات آیت الله رییسی در دستگاه قضا شامل برخورد با اهمال کاران نسبت به اجرای آن دستورالعمل، که زمانی خود او در مقام دادستان کل کشور امضا و به دادستان های کل کشور ابلاغ کرده بود، نیز می شود و اهتمام او یقه ی اهمال کاران در احقاق حقوق عامه را هم خواهد گرفت یا نه؟

   

  ادامه مطلب...
 • مدیریت شهری

  ظرفیت های استراتژیک توسعه کلاردشت

  در نوشتار قبلی در مورد اهداف و چشم اندازهای توسعه کلاردشت، مطالب به طور خلاصه آور ذکر شد که به دلیل عدم نمایش کامل جداول مربوطه در اینجا مجدداً به صورت لیست وار ذکر می شود. هدف اصلی این بخش، بررسی ظرفیت های استراتژیک کلاردشت در راه دستیافتن به اهداف و چشم اندازهای برنامه است. قابل ذکر است به دلیل محدودیت حجم مطلب به خلاصه ترین شیوه ممکن به موضوعات پرداخته شده است.

   

  ادامه مطلب...
 • مدیریت شهری

  چشم انداز و اهداف کلان برنامه توسعه کلاردشت

  در این بخش به تشریح چشم انداز، اهداف کلان و ماموریت های توسعه ای مندرج در برنامه توسعه پرداخته می شود.  قابل ذکر است،  اهداف و چشم انداز مربوطه صرفا در راستای ظرفیت های قانونی و مالی شهرداری و شورای شهر کلاردشت تدوین شده است تا در به صورت پروژه و اقدامات در برنامه بودجه شهر، تخقق یابند و در حد شعار باقی نمانند.

  ادامه مطلب...
 • مدیریت شهری

  فرایند تهیه و تصویب برنامه راهبردی و عملیاتی شهرداری کلاردشت

  ماهها قبل از شروع به کار شورای اسلامی پنجم، ایده برنامه محوری و لزوم تشریک مساعی و همفکری با متخصصان کلاردشتی در فرایند مدیریت شهری از طرف برخی از اعضاء فعلی شورای شهر کلاردشت مورد تاکید قرار گرفت و این مهم مورد تاکید و تایید اصحاب رسانه و بسیاری از قشرهای اجتماعی کلاردشت قرار گرفت. در این دوره با توجه به تجربه 4 دوره مدیریت شورایی وگذشت نزدیک به 65 سال از تاسیس شهرداری کلاردشت این مهم مورد توجه برخی از اعضاء شورای شهر فعلی قرار گرفت که مدیریت فردی و سلیقه ای که در اکثر مواقع بدون دانش مرتبط نیز همراه بوده است نه تنها باعث توسعه کلاردشت نشده است که دقیقاً در جهت عکس آن، باعث عقب ماندگی و تخریب بخش زیادی از منابع کلاردشت شده است. این یک پیشرفت مهم بود، برنامه باوری.

  ادامه مطلب...