بستن یک کانال پایان راه نیست؛ دهان هر هتاکی را باید بست

چهارشنبه, 22 بهمن 1399 ساعت 20:02 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

 

بِسْمِ ٱللَّهِ ٱلرَّحْمَٰنِ ٱلرَّحِيمِ

وَقُلْ جَاءَ الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ ۚ إِنَّ الْبَاطِلَ كَانَ زَهُوقًا


به نام خداوند بخشنده مهربان
و (به امت) بگو که (دین) حق آمد و باطل نابود شد، که باطل خود لایق محو نابودی ابدی است.

 

تحریریه پایگاه اطلاع‌رسانی کلارنا ضمن تبریک چهل و دومین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و ادای ادب و احترام به روح بلند شهدای وطن و امامِ شهدا، لازم می‌داند تا در رابطه با اتفاقات اخیر منطقه پیرامون دستگیری و بازداشت تعدادی از افرادِ متهم به همکاری با کانال تلگرامی (ش.م) مواردی را به استحضار مردم شریف منطقه و مخاطبین گرامی این رسانه برساند.

 

دنباله‌روی از قانون/ پرهیز از تنش زایی در روند اطلاع‌رسانی یک پرونده حساس

▪️طی هفته‌های اخیر شاهد چند مورد بازداشت و دستگیری در منطقه بوده‌ایم که بنا بر اطلاعیه‌ی پلیس محترم فتای استان مازندران تعداد این افراد ۶ نفر بوده و به اتهام ارتباط با کانال‌های معاند دستگیر شده‌اند.
▪️این رسانه با برخی از بازداشت شدگان به خاطر موقعیت اجتماعی آنان، ارتباط‌شان با مسئولین محلی و چهره‌های سیاسی و اجتماعی، رفت و آمدشان به ادارات و نهادها و دستگاه‌های مختلف، تمایل به حضور پر رنگ در عرصه‌های رسانه‌ای و ... روابطی مستند و در چارچوب قانون داشته است، همانگونه که پیش‌تر نیز افرادی دیگر و هم‌اینک نیز افراد بسیاری با کلارنا و سایر مجموعه‌های مرتبط با آن در ارتباط هستند و از خدمات‌شان استفاده می‌کنند که نیازی نیست که در عقد یک قرارداد کاری با ایشان به قضاوت سایر ابعاد زندگی‌شان بپردازیم، چرا که اساساً در صلاحیت این مجموعه نیست و این به عهده‌ی مراجع مسئول است.

▪️آنگونه که برمی‌آید اتهام اصلی این افراد ارتباط با کانال هتاک "ش . مزدور" است، و لذا هر رسانه‌ی متعهدی به دور از هرگونه ملاحظات و عدم توجه به تعاملات کاری که پیش از این با برخی از بازداشت شدگان داشته‌ است، در صورت اثبات اتهامات وارده خواستار برخورد شدید قانونی با تمامی افرادی است که فراتر از هر جرمی در بازی کردن با آبروی خانواده‌ها دخیل بوده‌اند و اگر عکس این موضوع نیز ثابت شود، در آن هنگام نیز قطعا رویکردی مناسب خواهد داشت.
▪️رسانه‌های محلی با درک حساسیت‌های ایجاد شده حول این ماجرا؛ آموخته اند تا در چنین مواردی از هرگونه هیجان‌زدگی در خصوص اطلاع رسانی از سیر پرونده بازداشت شدگان پرهیز کرده و با اعتماد به مراجع محترم قضایی و انتظامی، در این زمینه نیز دنباله‌روی قانون بوده و هر گونه اطلاع‌رسانی در این رابطه را به اطلاع‌رسانی‌های رسمی مراجع ذیصلاح منوط نمایند تا مبادا با شتابزدگی و تزریق اطلاعات ناموثق به افکار عمومی، سیر پرونده از مسیر اصلی خود خارج و زمینه‌ساز ایجاد تنش‌های مضاعف در جامعه گردد.

▪️بنابراین با تقدیر از صبوری مخاطبان محترم جمیع رسانه‌های شناسنامه‌دار شهرستان از مراجع ذیصلاح نیز تقاضا می‌شود تا ضمن تسریع در روند بررسی پرونده بازداشت شدگان، در صورت امکان آخرین وضعیت پرونده را نیز به اطلاع افکار عمومی برسانند، تا افراد آسیب دیده با آرامش خاطر بیشتری در انتظار نتیجه باشند و رسانه‌های محلی نیز بتوانند پاسخگوی مراجعات مکرر مخاطبان خود باشند و از گمانه زنی‌های ناثواب نیز پیشگیری گردد.

 

هتاکی‌هایی ریشه دار در عقده‌های روانی!!!

▪️باید به استحضار مردم شریف رساند که طی مدتی که کانال (ش.م) با تاختن به کیان خانواده‌ها و ساحت نوامیس به دریدن آبرو و تخریب شخصیت افراد می‌پردازد، آنچه هر روز نمایان‌تر از دیروز می‌شود این است که اصرار گردانندگان اصلی این کانال و ارسال کنندگان مطالب در به کار بردن الفاظ رکیک و داستان پردازی‌هایی جنسی(sex) و نسبت دادن آن به خانواده‌ها قطعاً ریشه در عقده‌هایی روانی دارند! عقده‌‌هایی ناشی از سَرخوردگی‌های خانوادگی و اجتماعی که سال‌ها در وجود ضعیف این افراد انباشته شده و حالا با پنهان شدن پشت یک دیوار مجازی در حال تخلیه شدن است، و لذا کلارنا هرگز لازم ندیده تا وقت خود را صرف پرداختن(پاسخ دادن و یا حتی خواندن) اراجیف زاییده از یک ذهن بیمار نماید، و این مقال نیز صرفا به جهت ضرورت نگاشته شده است.

▪️گرچه این کانال بی شرم سعی دارد تا با استفاده از ترفندهای رسانه‌ای؛ اطلاعات غیرمستندی که هیچ مدرک اثبات کننده‌ای برای آنها ارائه نمی‌شود، به اضافه‌ی حجم زیادی از تخیلات برخاسته از ذهن مریض خود را با تلفیق درصد کمی از اخبار صحیح و لابه‌لای مطالبی که از رسانه‌های محلی می‌دزدد، منتشر و به این ترتیب مخاطب را به اصطلاح گول بزند! اما تردیدی نیست که غالب مخاطبان به این رفتار وقیحانه آگاه و بی بنیان بودن مطالب آن واقف‌اند و لذا اگر از سر کنجکاوی هنوز در آن کانال عضویت دارند، بایستی به عضویت خود پایان بدهند و وقت گران‌بهای خود را برای مشتی کلمات و عبارات غیرمستند و زشت به تباهی نکشانند.

 

بستن یک کانال پایان راه نیست؛ باید روحیه مزدوری را از بین برد

آنانی که از نداشتن چیزی رنج می‌برند، و این رنج یک عقده روانی را به آنان تحمیل کرده، در دنیایی تاریک فرو می‌روند؛ دنیایی پر از ترس و واهمه از نحوه‌ی قضاوت اطرافیان و اینکه تلقی جامعه نسبت به آنان چگونه است، و از فشار و بار روانی ناشی از همین ترس است که سعی می‌کنند تا به گونه‌ای خارج از عرف و صدایی بلندتر از صدای معمول، خود را صاحب همان چیزی معرفی کنند که اصلاً ندارند!!!
و نمونه‌اش همین کانالی که نام خود را شناسایی مزدور گذاشته است، در حالی که خودش مزدور است و فقط ادعای شناسایی مزدوران را می‌کند! که اگر مزدور نبود مردانگی لازم را در انتشار مطالب به خرج می‌داد و هرگز تن به این خفت نمی‌داد که برای تخریب یک فرد، که معلوم نیست چه عقده‌ای با وی دارد، ناموس او را نشانه بگیرد و اگر بعضا فردی در گذشته دچار اشتباه یا خطایی شده است به یادآوری آن بپردازد وقتی که خداوند بزرگ ستار العیوب است!!
و اما از روحیه مزدوری گفتیم، پدیده‌ای نا مبارک که صرفا به کانال هتاک و بی شرم (ش.م) محدود نمی شود و در فضای مجازی منطقه، در سال های گذشته تا به همین امروز، بارها و بارها ظهور و بروز گروه‌ها و کانال‌هایی کماکان مشابه را تجربه کرده است!!!
کانال‌هایی بدون مشخص بودن هویت واقعی و قابل تشخیص مدیران و گروه‌هایی پر از بوقچی‌ها و نوچه‌های مجازی(غالباً با هویت‌های نامعلوم و جعلی و بعضاً نیز معلوم‌الحال)؛

کانال‌ها و گروه‌هایی با اسامی و عناوین گول زننده که در برهه‌های مختلف خط تخریبی بر علیه افراد مختلف را کلید زده و بارها و بارها بدون ارائه‌ی اسناد مثبته وجهه‌ی مخالفان و منتقدان یک جریان خاص را با آماجی از تهمت‌های ناروا به بازی گرفتند تا بلکه از ارزش انتقاد‌ها به ولی‌نعمتان خود که بعضاً در مناصب و محافل نیز نفوذ کرده‌اند، بکاهند.
و اهمال در برخورد با همین رفتارها بوده است که امر را بر هر کس و ناکسی مشتبه کرد که بله می‌توان هرچه را در مورد دیگران گفت و نوشت؛ تا اینکه امروزه به غده‌ای چرکین و متعفن به نام (ش.م) بدل شده است، و نخستین کاری که پس از خشکاندن این غده‌ی سرطانی بایستی انجام شود، این باید باشد که حساب کار را برای آن دسته از افراد، که طی سالیان اخیر تا به امروز بارها و بارها دم خروس‌شان بیرون زده، مشخص کرد؛ آنان که به خاطر در اختیار داشتن مناصب و حاتم بخشی از جیب بیت‌المال خیال نوچه‌ها و بوقچی‌هایشان از همه چیز و همه کس راحت است! تا آنجا که بعضاً واهمه‌ای ندارند که با حالاتی نامتعادل در گروه‌های مختلف حاضر و در راستای اهداف تمامیت‌خواهانه‌ی دیکته شده در بالکنخانه‌ها به فرافکنی و لجن‌پراکنی در فضای مجازی بپردازند
و به زعم خود رسانه‌های محلی، که حاضر نمی‌شوند زیر بار یوغ اربابان‌شان بروند را بی اعتبار سازند!!
اما باید بدانند که نسبت دادن هر حرف مفتی به دیگران به همین سادگی نیست که بتوان از کنار آن گذشت و لذا کلارنا که همواره رفتار این افراد را مو به مو رصد کرده و حرف‌های مفت آنان را به خاطر سپرده و تا به امروز از روی ترحم سکوت کرده و صرفا به اطلاع‌رسانی به ‌مسئولین محلی بسنده کرده و خواستار تذکر و پیگیری شده است، زین پس و در صورت ادامه‌ی اهمال از جانب مراجع محلی موضوع را از مراجع بالاتر در سطح استان و کشور پیگیری خواهد کرد و حاضر است با همراهی شمار زیادی از انسان‌های شریف اهل عقل و منطق و ادب، در هر محکمه‌‌ی صالحه‌ای که اراده دارد مزدوری و هتک حرمت را از ریشه بسوزاند، حاضر و استدلالات و مشاهدات خود را دست کم در مورد منطقه‌ی کلاردشت ابراز نمایند، تا هتاکان بزدل و متوهم که همواره در حال ماهیگیری از آب‌های گل آلود هستند این بار بدانند که:

 

نهنگی هم برآرد سر خورد آن آب دریا را                  چنان دریای بی‌پایان شود بی‌آب چون هامون


در نهایت از مسئولین محترم قضایی تقاضا داریم ضمن اعمال برخورد سخت و عبرت‌آموز با هر آنکس که همکاری او با کانال هتاک، متوهم و بی شرم (ش.م) ثابت شده و یا خواهد شد، در شهرستان کلاردشت نیز راه را بر افرادی که قصد دارند تا از این نمد کلاهی برای خود درست کرده و به اصطلاح به دنبال کندن نعل از خر مرده هستند، ببندند.

 

وَالْعَاقِبَةُ لِلْمُتَّقِينَ

خواندن 1048 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)
کد: 979