گردشگری کلاردشت

یکشنبه, 10 اسفند 1399 ساعت 12:07 نوشته شده توسط  مهندس صابر فقیه عبدالهی اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

 

بنام خدا

ملکا ذکرتوگویم که توپاکی وخدای

نروم جز به همان ره که توام راهنمای

 

شهرستان کلاردشت،دشت بسیاربزرگی در منطقه کوهستانی البرز است که دور تا دور آن را کوه های رشته کوه البرز فرا گرفته اند و تراز ارتفاعی این دشت به نسبت سطح دریای خزر 1250متر است.

شاید کلاردشت را به عنوان یک شهر ساحلی در نظر نگیریم ولی باید به این موضوع اشاره کرد که این شهر تا دریای خزر تنها چهل دقیقه فاصله دارد و شما میتوانید از مسیر جاده جنگلی عباس آباد خود را از کلاردشت به دریای خزر رسانده و از این دریاچه فوق العاده بازدید کنید.

جنگل های انبوه وسرسبز اطراف کلاردشت به همراه رودخانه  سردآبرود و کوه های اطراف این منطقه را به یکی از نقاط  پر طرفدار گردشگری در کشورمان تبدیل کرده است .

یکی از جاذبه های شهرستان کلاردشت در منطقه رودبارک دیواره علم کوه و منطقه دشت حصارچال میباشد که گردشگران و کوهنوردان  خارجی وایرانی زیادی در این منطقه برای صعود به این منطقه عظیمت میکنند ولی ما باید از اندیشمندان و متفکران منطقه  که صاحب نظ ردر راستای گردشگری و توریستی هستند استفاده کنیم.

در منطقه کلاردشت آبشار گردوک و آبشار زیر روستای پیمبور که ارتفاع این ابشار به 200 متر می رسد ولی در راستای گردشگری این آبشار مهم و دیدنی میتواند گردشگران زیادی را به خود جذب ودرآمدی برای اشتغالزایی جوانان داشته باشیم همچنین آبشار دیدنی گردوک که ارتفاع ابشار گردوک 98 متر میباشد که این دو ابشار مهم در استان مازندران وکشور ایران بی نظیر میباشد .

در منطقه کردیچال دهنه تیرگاه گلی میتوان پل معلقی بین دو کوه که وسط آنها رود خانه زیبای سرد آبرود عبور میکند میتوان سد آبی درراستای گردشگری و توریستی برای تولید برق منطقه و اشتغالزایی برنامه ریزی کرد.

 شهروندان محترم شهرستان، متفکران عزیز، فرحیختگان عزیز ،فرماندار محترم، بخشدار محترم، شورای شهر محترم، مسئولین محترم بیاید دست به دست یکدیگر بدهیم واز این شهرستان زیبا گردشگری و توریستی که در جهان مطرح میباشد استفاده کنیم.

 

کارشناس گردشگری مهندس صابر فقیه عبدالهی

خواندن 158 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 980