پشت پرده‌ی عدم نصب تابلوهای تعیین حریم تپه کلار چیست؟

جمعه, 06 فروردين 1400 ساعت 18:55 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش کلارنا ۶ ماه پیش بود که معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران از تصویب حریم قانونی اثر تاریخی تپه کلار شهرستان کلاردشت خبر داد و گفت: این محوطه از این پس تحت نظارت میراث فرهنگی بوده و هرگونه تغییری باید با اجازه این نهاد انجام شود.

 

مهدی ایزدی گفت: محوطه تاریخی تپه کلار کلاردشت از قدیمی ترین بسترهای تاریخی مازندران و کشور است که قدمتی ۶ تا هفت هزار ساله دارد و با توجه به تغییرات جمعیتی و توسعه ساخت و سازهای بخش کلاردشت تعیین حریم این محوطه تاریخی از مهم ترین دغدغه میراث فرهنگی بود.

 

وی با اشاره به آنکه شعاع حریم این محوطه تاریخی به شکل متغیر از ۲۰۰ متر تا ۲۵۰ متر تعیین شده است ادامه داد: بخشی از این حریم مربوط به منابع طبیعی بوده و بخش دیگر مالکان شخصی دارد که ضرورت دارد هرچه سریع تر آزادسازی شده و به تملک میراث فرهنگی درآید.

 

در همین راستا قرار بود تا در جهت پیشگیری از تجاوزهای سهوی و عمدی به حریم و عرصه تپه کلار؛ تابلوهای هشدار دهنده در اطراف این منطقه باستانی نصب گردند، که متاسفانه علیرغم انجام مقدمات کار اما تا کنون اصل کار، که همان نصب تابلوها باشد، عملی نشده است! و طی چند سال گذشته به سوژه‌ای برای رسانه‌ها بدل شده است.

 

کم کم می‌شود حدس‌هایی زد که نکند این ماجرا پشت پرده‌ای دارد و منفعتی در #عدم نصب تابلوها هست که این کار ساده انجام نمی‌شود؟!

 

?#قابل_توجه_دستگاه‌های_نظارتی

خواندن 551 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در جمعه, 06 فروردين 1400 ساعت 19:04
کد: 991