هشدار فرماندار عباس‌آباد به دکه‌داران حاشیه جاده عباس‌آباد - کلاردشت

پنج شنبه, 24 بهمن 1398 ساعت 19:40 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

 

 فرماندار عباس‌آباد به دکه‌داران حاشیه جاده جنگلی عباس‌آباد - کلاردشت هشدار داد تا برای ادامه فعالیت ضمن دریافت مجوزهای قانونی ، موازین زیست محیطی و بهداشتی را رعایت کنند.

 

 

جاده جنگلی عباس آباد - کلاردشت حدود 35 کیلومتر طول دارد که حدود 20 کیلومتر آن در حوزه جغرافیایی شهرستان عباس آباد و بقیه در حوزه شهرستان کوهستانی کلاردشت واقع است .
این جاده جنگلی به خاطر داشتن زیبابی های فراوان در فصول مختلف سال حتی زمستان محل تردد گردشگران و مردم محلی است و به همین خاطر هم با افزایش تردد در آن تعداد زیادی دکه در حاشیه جاده استقرار یافته است.
بنابر آمار منابع رسمی ، دست کم 80 دکه که بیشتر نقش واحدهای پذیرایی را انجام می دهند در حاشیه فعالیت دارند که بسیاری از آنها نه تنها فاقد مجوز هستند بلکه به مسایل زیست محیطی از جمله انباشت و پراکندن زباله در حاشیه و داخل جاده توجهی ندارند.
عباس شیرین همپا روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت : بتازگی بازدیدی که به همراه اعضای کارگروه سلامت و امنیت غذایی و دیگر مسئولان امنیتی ، انتظامی و قضایی از این جاده و نحوه فعالیت دکه ها داشتیم که متوجه شدیم بیشتر این دکه ها به شکل غیر قانونی فعالیت دارند.
وی افزود : همچنین در این بازدید مشخص شد که حجم انبوهی از زباله ها که محصول فعالیت دکه هاست در حاشیه جاده و حتی داخل عرصه های جنگلی پراکنده و دپو شده است و محیط زیست منطقه را به صورت جدی تهدید می کند.
فرماندار عباس آباد گفت : مشکل حادتری که در این بازدید مشاهده کردیم رها کردن پساب حاصل از شت و شو و حتی فاضلاب انسانی بوده در حالی که این دکه ها حد واحد پذیرایی فعالیت دارند.
وی افزود : یکی دیگر از مشکلات هم تجاوز بعضی از صاحبان دکه ها به حریم جاده است که باید جلوی همه این کارها گرفته شود .
شیرین همپا گفت : باید مسئولان دست اندرکار برای قانونمند کردن فعالیت این افراد چاره اندیشی کنند تا از این پس شاهد آلودگی محیط زیست و تخریب طبیعت در این منطقه نباشیم .
بی توجهی به اخطارهای محیط زیست
رئیس اداره حفاظت محیط زیست عباس آباد نیز با تائید این موارد به خبرنگار ایرنا گفت : بازدیدهای متعددی از وضعیت و نحوه فعالیت صاحبان این واحدهای پذیرایی انجام گرفت و حتی چندین بار به آن ها اخطار زیست محیطی داده شد که متاسفانه عده ای از آنان به این اخطاریه ها اعتنایی نکردند.
شراره کرامی راد افزود : مشکلات زیست محیطی به حدی حاد شده بود که ماه پیش به دنبال مصوبات کارگروه سلامت و امنیت غذایی تیمی به صورت منسجم متشکل از اعصای این کارگروه به همراه مسئولان امنیتی ، انتظامی و قضایی به شکل نامحسوس از وضعیت کارکرد این دکه ها بازدید به عمل آوردند.
وی ادامه داد : در این بازدید مسئولان دستگاه های نظارتی پی بردند که اغلب این واحدهای پذیرایی بدون مجوز فعالیت دارند ، ضمن این که در پایش های زیست محیطی نیز مشخص شد که صاحبان این دکه ها تا حدود 60 درصد در مدیریت پساب و حدود 90 درصد در مدیریت پسماند موازین زیست محیطی را رعایت نمی کنند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست عباس آباد گفت : در این بازدیدها تصمیماتی اتخاذ شد از جمله این که به صاحبان دکه ها توصیه و هشدار داده شد در کم ترین زمان نسبت به اصلاح امور و قانونمند کردن فعالیتشان اقدام کنند و در غیر این صورت برابر قانون با آن ها برخورد خواهد شد.
شهرستان عباس آباد با سه نقطه شهری، 43 روستا و جمعیتی دستکم 50 هزار نفر در غرب مازندران واقع است. / پیام مازند - نوشهر

خواندن 745 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
کد: 714

یادداشت

 • با رای مردم علیه مردم !

  هر جا مردم نماینده خود را انتخاب کرده اند پس از مدتی منتخب همان مردم علیرغم قول های داده شده گاهاً دیده می شود بجای عمل به وعده های زمان انتخابات در جابجایی مدیریت ها بگونه ای تصمیم به دخالت می گیرند که نه تنها در آن منافع عموم در نظر گرفته نمی شود بلکه در تقابل با مردم و علیه آنان نیز رغم می خورد که متأسفانه با ادامه این روند ناپسند شاهد عقب ماندگی حوزه انتخابیه ها تا به امروز بوده ایم.

  ادامه مطلب...
 • دلنوشته ای برای افتتاح نیروگاه زباله سوز نوشهر

  بعد از سالها انتظار قرار است نیروگاه زباله سوز نوشهر بزودی افتتاح گردد اما معمار اصلی این نیروگاه مورد بی مهری قرار گرفته است، نیروگاهی که از دورۀ سوم شورای شهر نوشهر استارت خورد ولی با یک سری مشکلات فنی و اداری و نداشتن مسائل زیست محیطی متوقف شده بود که همزمان به لطف سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری و تأمین اعتبار با حضور جهادی و میدانی دکتر علی شادمان فرماندار وقت نوشهر طرحی که متوقف شده بود جانی تازه گرفت و دکتر شادمان با اعزام رئیس محیط زیست نوشهر به کشور چین و مطابقت و رعایت مشکلات زیست محیطی این پروژه را که از 17% پیشرفت داشت و متوقف شده بود با پی گیری دو چندان به 90% پیشرفت فیزیکی رساند و قرار بود در زمان رفتن ایشان دو ماه بعد افتتاح گردد که متأسفانه این امر محقق نشد.

  ادامه مطلب...
 • خودآموزی زبان خارجی

  خودآموزی یک زبان خارجی یعنی یادگیری بدون معلم، یادگیری در منزل ، محل کار، و یا هر جایی دیگر و در هر زمانی که زبان آموز اراده کند انجام می گیرد . اکثریت افرادی که از روش خودآموزی برای یادگیری زبان خارجی استفاده می کنند بزرگسالان هستند زیرا آنها به دلایل زیادی نمی توانند در کلاسها حاضر شوند.

  ادامه مطلب...
 • وقتی کرونا را جدی نمی‌گیریم /ماسک‌هایی برای چانه!!

  کرونا مجدداً اوج گرفته، تعداد مبتلایان و فوتی‌ها زیاد شده، تعدادی از استانها و شهرها در وضعیت قرمز قرار دارند و تعداد زیادی در مرحله هشدار، که چیزی نمانده آنها هم قرمز شوند.

  ادامه مطلب...
 • آثار باستانی کلاردشت با سرعت نور به سوی تخریب!!

  حفاران غیر مجاز از همشهریان خودمان و از شهرهای اطراف و حتی از استانهای دیگر در کلاردشت مشغول تخریب آثار و به غارت بردن اموال تاریخی میباشند ما مشغول تماشا هستیم

  ادامه مطلب...