همایش پیاده روی خانوادگی وبازیهای محلی در روستای کلنو برگزار شد

شنبه, 30 آذر 1398 ساعت 14:17 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

 

‍ همایش پیاده روی خانوادگی وبازیهای محلی در روستای کلنو از توابع شهرستان کلاردشت برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری کلارنا:
صبح امروز بیست ونهم آذر ماه همایش پیاده روی خانوادگی همراه با ورزش صبحگاهی در کلنو برگزار شد. این برنامه از سری برنامه‌های فرهنگی-ورزشی روستایی در راستای ارتقاء امید اجتماعی، نشاط و سلامت در سطح استان است. محل این برنامه در مجموعه فرهنگی ورزشی روستای کلنو بود و با حضور پرشور مردم و تعدادی از مسئولان از جمله فرماندار شهرستان کلاردشت، معاونت فرمانداری، بخشدار مرکزی، رئیس اداره ورزش و جوانان، روسای هیاتهای ورزشی و جمعی از مسئولین پایگاه بسیج و اعضای شورای روستاهای لرگان، کلنو و مکارود برگزار شد.
در حاشیه ورزش صبحگاهی فرماندار شهرستان کلاردشت ضمن تشکر از دست اندرکاران این مراسم، ورزش صبحگاهی را گامی مهم در راستای تشویق مردم به ورزش و شور و نشاط در کنار خانواده دانست و اظهار داشت: از آنجایی که انسان موجودی جسمانی و روحانی است و دین اسلام نیز برای هدایت و به کمال رساندن انسان آمده؛ بنابراین به هر دو بعد وجودی انسان و سلامتی آنها باید توجه شود و توانایی و سلامت در هر دو بعد تقویت کرد؛ چرا که تقویت جسمانی نیاز به ورزش دارد. حال اگر جسم انسان دارای سلامت کافی باشد بر روح اثر گذار خواهد بود.
در پایان در راستای ارتقای فرهنگ عمومی جامعه و به منظور اصلاح الگوی تغذیه و نقش و اهمیت آن در سلامت افراد، صبحانه سالم با همکاری اهالی روستا تهیه دیده و صرف شد. همچنین گروه نیشتمان بازی‌هایی محلی نظیر چوگو، طناب کشی، دارت، کشتی محلی، تخم مرغ جنگی را به اجرا گذاشت. در حاشیه‌ی این مراسم هم مردم با موسیقی محلی به استقبال شب یلدا رفتند.

 

نجم الدین قاسم پور

خواندن 751 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)