چه کسی آنلاین است؟

ما 20 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

صدای آمیرزا خاموش شد ؛ رضا عبدی ابدی شد

پنج شنبه, 23 آبان 1398 ساعت 19:01 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رضا عبدی که در سال‌های دور رادیو جزو گویندگان برنامه «صبح جمعه با شما» و همکار مرحوم منوچهر نوذری بود، در ۸۸ سالگی از دنیا رفت.

به گزارش کلارنا به نقل از همشهری آنلاین، مرحوم عبدی در بسیاری از بخش‌های نمایشی «صبح جمعه با شما» از جمله با شخصیت آمیز عبدالطمع با زنده‌یاد نوذری همکاری می‌کرد و حضوری فعال و همیشگی در این برنامه پرشنونده و محبوب داشت. او بعدها کار خود را با «جمعه ایرانی» ادامه داد و پس از تعطیل شدن این برنامه صدایش کمتر در رادیو شنیده می‌شد. صدای این هنرمند امروز پنجشنبه ۲۳ آبان در ۸۸ سالگی برای همیشه خاموش شد.

مرحوم عبدی کار هنری خود را پیش از انقلاب با بازی در تئاتر و سینما آغاز و تا سال ۵۷ در بیش از ۲۰ فیلم ایفای نقش کرد. چند سال پس از انقلاب با «کفش‌های میرزا نوروز» به سینما بازگشت و در «هی جو»، «سفر جادویی»، «پشت دیوار شب» و «مردی از جنس بلور» هم حضور داشت. بازی در سریال «هزاردستان» به کارگردانی مرحوم علی حاتمی از دیگر فعالیت‌های این هنرمند فقید است.

بر اساس اعلام معاونت صدای سازمان صدا و سیما، پیکر زنده‌یاد رضا عبدی روز یکشنبه ۲۶ آبان ساعت ۱۰ صبح از مقابل ساختمان شهدای رادیو به سمت بهشت زهرا(س) تشییع می‌شود.

خواندن 982 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 446