چه کسی آنلاین است؟

ما 76 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

۹ درصد مازندرانی‌ها برای دریافت کارت ملی هوشمند اقدام نکردند

شنبه, 10 آبان 1399 ساعت 18:36 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیرکل ثبت احوال مازندران از درخواست ۹۱ درصد از جمعیت واجد شرایط مازندران برای دریافت کارت ملی هوشمند خبر داد.

 

فاطمی مدیرکل ثبت احوال استان مازندرانگفت: ۲ میلیون و ۴۹۸ هزار و ۶۶۰ نفر تا پایان مهر ماه امسال برای دریافت کارت ملی هوشمند درخواست دادند که این تعداد معادل ۹۱ درصد از جمعیت واجد شرایط استان می‌باشد.

او افزود: بیش از ۸۱ هزار مازندرانی نیز تا پایان مهر امسال برای تعویض شناسنامه اقدام کردند که نسبت به پارسال قریب به ۲ هزار نفر افزایش داشته است.

مدیرکل ثبت احوال مازندران گفت: مراجعه جهت عکس دار کردن شناسنامه برای افراد بالای ۱۵ سال، به روز رسانی عکس و تعویض شناسنامه‌های مستعمل از علل افزایش درخواست تعویض شناسنامه‌ها در مازندران بوده است.

فاطمی با بیان اینکه کارت‌های ملی غیر هوشمند تا پایان سال ۹۶ اعتبار داشتند، افزود: وجود عکس و اثر انگشت الکترونیکی  صاحب کارت، امضای دیجیتال و ثبت اطلاعات محرمانه با ضریب اطمینان بالاتر از مزایای کارت ملی هوشمند است./yjc

خواندن 52 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 929

یادداشت

 • با رای مردم علیه مردم !

  هر جا مردم نماینده خود را انتخاب کرده اند پس از مدتی منتخب همان مردم علیرغم قول های داده شده گاهاً دیده می شود بجای عمل به وعده های زمان انتخابات در جابجایی مدیریت ها بگونه ای تصمیم به دخالت می گیرند که نه تنها در آن منافع عموم در نظر گرفته نمی شود بلکه در تقابل با مردم و علیه آنان نیز رغم می خورد که متأسفانه با ادامه این روند ناپسند شاهد عقب ماندگی حوزه انتخابیه ها تا به امروز بوده ایم.

  ادامه مطلب...
 • دلنوشته ای برای افتتاح نیروگاه زباله سوز نوشهر

  بعد از سالها انتظار قرار است نیروگاه زباله سوز نوشهر بزودی افتتاح گردد اما معمار اصلی این نیروگاه مورد بی مهری قرار گرفته است، نیروگاهی که از دورۀ سوم شورای شهر نوشهر استارت خورد ولی با یک سری مشکلات فنی و اداری و نداشتن مسائل زیست محیطی متوقف شده بود که همزمان به لطف سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری و تأمین اعتبار با حضور جهادی و میدانی دکتر علی شادمان فرماندار وقت نوشهر طرحی که متوقف شده بود جانی تازه گرفت و دکتر شادمان با اعزام رئیس محیط زیست نوشهر به کشور چین و مطابقت و رعایت مشکلات زیست محیطی این پروژه را که از 17% پیشرفت داشت و متوقف شده بود با پی گیری دو چندان به 90% پیشرفت فیزیکی رساند و قرار بود در زمان رفتن ایشان دو ماه بعد افتتاح گردد که متأسفانه این امر محقق نشد.

  ادامه مطلب...
 • خودآموزی زبان خارجی

  خودآموزی یک زبان خارجی یعنی یادگیری بدون معلم، یادگیری در منزل ، محل کار، و یا هر جایی دیگر و در هر زمانی که زبان آموز اراده کند انجام می گیرد . اکثریت افرادی که از روش خودآموزی برای یادگیری زبان خارجی استفاده می کنند بزرگسالان هستند زیرا آنها به دلایل زیادی نمی توانند در کلاسها حاضر شوند.

  ادامه مطلب...
 • وقتی کرونا را جدی نمی‌گیریم /ماسک‌هایی برای چانه!!

  کرونا مجدداً اوج گرفته، تعداد مبتلایان و فوتی‌ها زیاد شده، تعدادی از استانها و شهرها در وضعیت قرمز قرار دارند و تعداد زیادی در مرحله هشدار، که چیزی نمانده آنها هم قرمز شوند.

  ادامه مطلب...