چه کسی آنلاین است؟

ما 178 مهمان و یک عضو آنلاین داریم
  • imogenewa2

پلمب ۲ واحد کارخانه شن و ماسه در مرزن‌آباد

پنج شنبه, 08 آبان 1399 ساعت 09:59 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان چالوس گفت: ۲ واحد کارخانه تولید شن و ماسه در مرزن آباد به علت مشکلات زیست محیطی با دستور دادگاه مرزن‌آباد پلمب شدند‌.

اصغر مطهری اظهار کرد: به استناد ماده ۱۱ قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست و ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی و ماده ۱۲ قانون هوای پاک نسبت به تعطیلی ۲ واحدی کارخانه شن ماسه تا رفع کامل آلودگی اقدام شده است.

وی رعایت نکردن استانداردهای زیست محیطی را دلیل تعطیلی این مراکز دانست و بیان کرد: رعایت نکردن استانداردهای زیست محیطی این مراکز باعث آلودگی و تولید گرد و غبار در منطقه شده و مشکلاتی را برای مردم ساکن در مجاورت کارخانه، ایجاد کرده است.

 

رئیس اداره محیط زیست چالوس افزود: از مشکلات جدی دیگر عدم مدیریت مناسب سیستم تصفیه پساب و خروج گل و لای ناشی از شست‌وشو به مجاری آبی و رودخانه چالوس بوده است.

 

در حال حاضر در شهرستان چالوس ۵ واحد تولید شن و ماسه مشغول به فعالیت هستند که به طور مستمر و به منظور پیشگیری از آلودگی آب و هوا مورد پایش زیست محیطی قرار می گیرند./فارس

خواندن 126 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 918