وکیل بین‌المللی حقوق ورزشی:

غرامت ۳ ماهه نقطه قوت قرارداد ویلموتس است

سه شنبه, 26 آذر 1398 ساعت 19:48 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

وکیل بین‌المللی حقوق ورزشی معتقد است موضوع پرداخت غرامت ۳ ماهه یکی از نقاط قوت قرارداد مارک ویلموتس به شمار می‌رود.

آرش نجفی که  سابقه حضور در دعاوی و پرونده های بین المللی فوتبالی زیادی را داشته در مورد قرارداد مارک ویلموتس سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال و پرداخت غرامت ۳ ماهه برای آن توضیحاتی ارائه کرد.

وی گفت: نکته اول در خصوص قراردادهای بین المللی این است که باید از اشخاص متخصص و کارشناسان با تجربه در این حوزه استفاده شود. البته من نمی دانم در روند امضای قرارداد ویلموتس چه افرادی حضور داشته اند اما با توجه به موضوع غرامت ۳ ماهه و اینکه فدراسیون فوتبال ملزم به پرداخت مبلغ بیشتری نیست این نقطه قوت قرارداد است.

وی تصریح کرد:وقتی در بعضی از دعاوی بین المللی حضور پیدا می کنید متوجه انعقاد قراردادهای عجیب و تاسف برانگیزی برای کشور می شوید که بارها در تیم های باشگاهی اتفاق افتاده است. مثلا یک سرمربی اخراج شده توانسته مدعی دریافت دستمزد ۲ یا ۳ سال باقیمانده از قرارداد شود. در واقع قرارداد به شکلی تنظیم شده که تا وقتی مربی مذکور بیکار باشد می تواند تا پایان مدت قرارداد دستمزد خودش را به راحتی دریافت کند.

این وکیل بین المللی حقوق ورزشی که سابقه حضور در پرونده های باشگاه های پرسپولیس، تراکتورسازی و چند باشگاه دیگر را داشته همچنین گفت: در شرایطی که امروز پیرامون آن صحبت می کنیم موضوع مورد بحث غرامت سرمربی بلژیکی است که با توجه به اعلام ۳ ماه غرامت  باید بگویم شرط بسیار خوب و قابل دفاعی است. همین حالا در موارد دیگری فوتبال ایران در پرونده هایی دچار مشکل خواهد شد که متاسفانه چنین موردی پیش بینی نشده و باشگاه در صورت فسخ قرارداد با شکایت مربی ملزم به پرداخت کل مبلغ باقیمانده از مدت قرارداد می شود.

خواندن 195 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 539

یادداشت

 • با رای مردم علیه مردم !

  هر جا مردم نماینده خود را انتخاب کرده اند پس از مدتی منتخب همان مردم علیرغم قول های داده شده گاهاً دیده می شود بجای عمل به وعده های زمان انتخابات در جابجایی مدیریت ها بگونه ای تصمیم به دخالت می گیرند که نه تنها در آن منافع عموم در نظر گرفته نمی شود بلکه در تقابل با مردم و علیه آنان نیز رغم می خورد که متأسفانه با ادامه این روند ناپسند شاهد عقب ماندگی حوزه انتخابیه ها تا به امروز بوده ایم.

  ادامه مطلب...
 • دلنوشته ای برای افتتاح نیروگاه زباله سوز نوشهر

  بعد از سالها انتظار قرار است نیروگاه زباله سوز نوشهر بزودی افتتاح گردد اما معمار اصلی این نیروگاه مورد بی مهری قرار گرفته است، نیروگاهی که از دورۀ سوم شورای شهر نوشهر استارت خورد ولی با یک سری مشکلات فنی و اداری و نداشتن مسائل زیست محیطی متوقف شده بود که همزمان به لطف سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری و تأمین اعتبار با حضور جهادی و میدانی دکتر علی شادمان فرماندار وقت نوشهر طرحی که متوقف شده بود جانی تازه گرفت و دکتر شادمان با اعزام رئیس محیط زیست نوشهر به کشور چین و مطابقت و رعایت مشکلات زیست محیطی این پروژه را که از 17% پیشرفت داشت و متوقف شده بود با پی گیری دو چندان به 90% پیشرفت فیزیکی رساند و قرار بود در زمان رفتن ایشان دو ماه بعد افتتاح گردد که متأسفانه این امر محقق نشد.

  ادامه مطلب...
 • خودآموزی زبان خارجی

  خودآموزی یک زبان خارجی یعنی یادگیری بدون معلم، یادگیری در منزل ، محل کار، و یا هر جایی دیگر و در هر زمانی که زبان آموز اراده کند انجام می گیرد . اکثریت افرادی که از روش خودآموزی برای یادگیری زبان خارجی استفاده می کنند بزرگسالان هستند زیرا آنها به دلایل زیادی نمی توانند در کلاسها حاضر شوند.

  ادامه مطلب...
 • وقتی کرونا را جدی نمی‌گیریم /ماسک‌هایی برای چانه!!

  کرونا مجدداً اوج گرفته، تعداد مبتلایان و فوتی‌ها زیاد شده، تعدادی از استانها و شهرها در وضعیت قرمز قرار دارند و تعداد زیادی در مرحله هشدار، که چیزی نمانده آنها هم قرمز شوند.

  ادامه مطلب...
 • آثار باستانی کلاردشت با سرعت نور به سوی تخریب!!

  حفاران غیر مجاز از همشهریان خودمان و از شهرهای اطراف و حتی از استانهای دیگر در کلاردشت مشغول تخریب آثار و به غارت بردن اموال تاریخی میباشند ما مشغول تماشا هستیم

  ادامه مطلب...