قابل توجه استاندار رسانه‌ای مازندران؛ سطح پایین سواد رسانه‌ای برخی مدیران کمیت اطلاع‌رسانی را لنگ کرده است!

یکشنبه, 13 مهر 1399 ساعت 17:54 نوشته شده توسط  محمد شاه بهرامی اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

 

در دورانی که رسانه ها سهم زیادی در جهت گیری افکار عمومی دارند، تنزل سواد رسانه ای بین مدیران امری نابخشودنی است.

اکثر مدیران نه تنها ارتباطی با رسانه‌ها ندارند بلکه در انتشار اخبار زیر نظر خود نیز اشراف کامل ندارند و بیشتر بر اساس شنیده ها عمل می کنند.

البته این ضعف کمی هم به روابط عمومی ادارات تابعه برمی گردد.

برخی از مدیران، روابط عمومی ها را صرفاً در بحث پیام های تبریک، تسلیت، تقدیر و... می بینند و نه بیشتر!
از همین رو با توجه به عدم اشراف سواد رسانه ای، مدیران در انتصاب روابط عمومی های خود حساسیت لازم را ندارند.

در نهایت نتیجه کم کاری مدیران و روابط عمومی ها در نحوه ارتباط با رسانه و سطح پایین سواد رسانه ای آنها بعضاً مشکلاتی هم در سطح اطلاع رسانی ایجاد می کند.

بنابراین به مدیران و روابط عمومی ها توصیه می کنیم به جای اقدام براساس شنیده ها کمی سواد رسانه‌ای خود را افزایش دهند.

+در آخر نیز از استاندار محترم مازندران که خود چهره‌ای رسانه‌ای و از قُدَمای مطبوعات استان است، انتظار می‌رود تا دستور دهد ضمن پایش دقیق موضوع، پیگیر شود تا فرآیندی جدی برای افزایش سواد رسانه‌ای مدیران آغاز گردد.


پی نوشت: البته حساب آن دسته از مدیرانی که با برخورداری از دانش رسانه‌ای لازم، از ظرفیت‌ها استفاده کرده و برخوردی اغنایی با افکار عمومی را در پیش گرفته‌اند، از آنچه در بالا بیان شد جداست.

خواندن 52 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 902
محتوای بیشتر در این بخش: « با رای مردم علیه مردم !

یادداشت

 • با رای مردم علیه مردم !

  هر جا مردم نماینده خود را انتخاب کرده اند پس از مدتی منتخب همان مردم علیرغم قول های داده شده گاهاً دیده می شود بجای عمل به وعده های زمان انتخابات در جابجایی مدیریت ها بگونه ای تصمیم به دخالت می گیرند که نه تنها در آن منافع عموم در نظر گرفته نمی شود بلکه در تقابل با مردم و علیه آنان نیز رغم می خورد که متأسفانه با ادامه این روند ناپسند شاهد عقب ماندگی حوزه انتخابیه ها تا به امروز بوده ایم.

  ادامه مطلب...
 • دلنوشته ای برای افتتاح نیروگاه زباله سوز نوشهر

  بعد از سالها انتظار قرار است نیروگاه زباله سوز نوشهر بزودی افتتاح گردد اما معمار اصلی این نیروگاه مورد بی مهری قرار گرفته است، نیروگاهی که از دورۀ سوم شورای شهر نوشهر استارت خورد ولی با یک سری مشکلات فنی و اداری و نداشتن مسائل زیست محیطی متوقف شده بود که همزمان به لطف سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری و تأمین اعتبار با حضور جهادی و میدانی دکتر علی شادمان فرماندار وقت نوشهر طرحی که متوقف شده بود جانی تازه گرفت و دکتر شادمان با اعزام رئیس محیط زیست نوشهر به کشور چین و مطابقت و رعایت مشکلات زیست محیطی این پروژه را که از 17% پیشرفت داشت و متوقف شده بود با پی گیری دو چندان به 90% پیشرفت فیزیکی رساند و قرار بود در زمان رفتن ایشان دو ماه بعد افتتاح گردد که متأسفانه این امر محقق نشد.

  ادامه مطلب...
 • خودآموزی زبان خارجی

  خودآموزی یک زبان خارجی یعنی یادگیری بدون معلم، یادگیری در منزل ، محل کار، و یا هر جایی دیگر و در هر زمانی که زبان آموز اراده کند انجام می گیرد . اکثریت افرادی که از روش خودآموزی برای یادگیری زبان خارجی استفاده می کنند بزرگسالان هستند زیرا آنها به دلایل زیادی نمی توانند در کلاسها حاضر شوند.

  ادامه مطلب...
 • وقتی کرونا را جدی نمی‌گیریم /ماسک‌هایی برای چانه!!

  کرونا مجدداً اوج گرفته، تعداد مبتلایان و فوتی‌ها زیاد شده، تعدادی از استانها و شهرها در وضعیت قرمز قرار دارند و تعداد زیادی در مرحله هشدار، که چیزی نمانده آنها هم قرمز شوند.

  ادامه مطلب...