ورزش سیاسی یا بهره گیری از ورزش در مسیر سیاست

دوشنبه, 09 تیر 1399 ساعت 08:19 نوشته شده توسط  جمعی از فعالین ورزشی اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

آیا ورزش کلاردشت نتوانسته راه خود را از سیاست جدا کند ؟

آیا سیاسی بودن ورزش تنها به معنای حضور مهره های افراد سیاسی در راس امور ورزشی است ؟!

آیا ورزش کلاردشت نتوانسته راه خود را از سیاست جدا کند ؟

آیا سیاسی بودن ورزش تنها به معنای حضور مهره های افراد سیاسی در راس امور ورزشی است ؟!

تا به کی نگاه به ورزش به عنوان یک وزنه سیاسی و و بهره گیری از افراد بی تخصص در جایگاه مدیران ورزشی در عدم رشد و پیشرفت ورزشکاران نقش خواهد داشت ؟!

درزمان تغییرات سیاسی ورزش نابود خواهد شد و تا شروعی دیگر زده شود فرصتها از دست میرود و هرگز قابل جبران نیست .

امروزه در کل کشور و به ویژه در شهرستان کلاردشت (مهد ورزشکاران وقهرمان ملی و کشوری )چیدمان و چارت انتصابات ورزشی که گاهاً فقط برای بهره برداری از آنها در اهداف زمینه ای خود در منطقه می باشد اجازه هیچ برداشت منطقی را به تحلیلگران نمی دهد.

اما این حقیقت ماجرا نیست!

ورزش را تریبونی برای نمایش سیاسی واهداف زمینه ای تلقی کرده اند و گاهاً یافتن شهرت از دست رفته و یا هرگز به دست نیامده خود در قالب هیئت و یا تیم و بالاتر ..‌میجویند و اینگونه همه به دنبال بهره برداری از این فضای بی ادعا می باشند .

تعهد وتخصص واهداف در جهت پیشرفت ورزش ومدیریت راهبردی واصولی قابل اجرا بدون دخالت تفکر سیاسی و استفاده از اهل فن و افراد تحصیلکرده و متخصص علوم ورزش و ارتباطات اجتماعی کشوری وحتی فراتر بین المللی ... میتواند تغییرات بنیادی در ورزش شهرستان را رقم بزند .

البته منکر و یا جداسازی رابطه ورزش وسیاست نیستیم تا آنجا که ثابت شد ورزش حرفه ای و قهرمانی بر توسعه منطقه و جامعه تاثیر گذار است .

اما نقش و جایگاه ورزش در منطقه چگونه است؟

1- بحث سلامت و تفریحات سالم و ایجاد جامعه سالم
2- اقتصاد ورزش که امروزه یک صنعت پرسود در جهان هم استفاده می شود
3- افزایش مشارکت و همبستگی از طریق تحکم ارزش انسانی که حتی در سیاست باعث ایجاد یک همبستگی ملی می شود .
4- کنترل اجتماعی وافزایش سلامت جسمانی و روحی و...

تمامی این موارد ارزشمندی جامعه ورزش و نقش موثر انتخاب درست مدیران ورزشی را بیان داشته است .

متاسفانه امروز با وجود ورزشکاران خوب ومردمانی خونگرم با اصالت ،این مرجع روحیه وفرهنگ وشادی و... نیازمندیهای جامعه ورزشی در بی توجهی و عدم رشد و توسعه مسکوت مانده و متضرر شده است و سکان اداره ورزش رها شده در بازیهای سیاسی غوطه ور است .

جای تعلل نیست زمان رفته باز نمیگردد .

برای تحسین خود در آئینه عملکرد دنبال ایراد در ظاهر نباشید .

جوانگرایی و استفاده از نیروی توانمند و باسواد و متخصص در علم ورزش نیاز ملموس ورزش وورزشکاران کلاردشت می باشد تا تغییرات بنیادی و چشمگیر در ورزش منطقه صورت پذیرد .

 جمعی از فعالین ورزشی

خواندن 237 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 862

یادداشت

 • با رای مردم علیه مردم !

  هر جا مردم نماینده خود را انتخاب کرده اند پس از مدتی منتخب همان مردم علیرغم قول های داده شده گاهاً دیده می شود بجای عمل به وعده های زمان انتخابات در جابجایی مدیریت ها بگونه ای تصمیم به دخالت می گیرند که نه تنها در آن منافع عموم در نظر گرفته نمی شود بلکه در تقابل با مردم و علیه آنان نیز رغم می خورد که متأسفانه با ادامه این روند ناپسند شاهد عقب ماندگی حوزه انتخابیه ها تا به امروز بوده ایم.

  ادامه مطلب...
 • دلنوشته ای برای افتتاح نیروگاه زباله سوز نوشهر

  بعد از سالها انتظار قرار است نیروگاه زباله سوز نوشهر بزودی افتتاح گردد اما معمار اصلی این نیروگاه مورد بی مهری قرار گرفته است، نیروگاهی که از دورۀ سوم شورای شهر نوشهر استارت خورد ولی با یک سری مشکلات فنی و اداری و نداشتن مسائل زیست محیطی متوقف شده بود که همزمان به لطف سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری و تأمین اعتبار با حضور جهادی و میدانی دکتر علی شادمان فرماندار وقت نوشهر طرحی که متوقف شده بود جانی تازه گرفت و دکتر شادمان با اعزام رئیس محیط زیست نوشهر به کشور چین و مطابقت و رعایت مشکلات زیست محیطی این پروژه را که از 17% پیشرفت داشت و متوقف شده بود با پی گیری دو چندان به 90% پیشرفت فیزیکی رساند و قرار بود در زمان رفتن ایشان دو ماه بعد افتتاح گردد که متأسفانه این امر محقق نشد.

  ادامه مطلب...
 • خودآموزی زبان خارجی

  خودآموزی یک زبان خارجی یعنی یادگیری بدون معلم، یادگیری در منزل ، محل کار، و یا هر جایی دیگر و در هر زمانی که زبان آموز اراده کند انجام می گیرد . اکثریت افرادی که از روش خودآموزی برای یادگیری زبان خارجی استفاده می کنند بزرگسالان هستند زیرا آنها به دلایل زیادی نمی توانند در کلاسها حاضر شوند.

  ادامه مطلب...
 • وقتی کرونا را جدی نمی‌گیریم /ماسک‌هایی برای چانه!!

  کرونا مجدداً اوج گرفته، تعداد مبتلایان و فوتی‌ها زیاد شده، تعدادی از استانها و شهرها در وضعیت قرمز قرار دارند و تعداد زیادی در مرحله هشدار، که چیزی نمانده آنها هم قرمز شوند.

  ادامه مطلب...