کوهنورد زخمی کلاردشتی در علم کوه مفقود شد

یکشنبه, 06 بهمن 1398 ساعت 19:02 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رئیس جمعیت هلال احمر کلاردشت از مفقود شدن کوهنورد کلاردشتی در علم کوه این شهرستان خبر داد و گفت که جست‌وجوی تیم‌های امداد و نجات کوهستان برای نجات این کوهنورد ادامه دارد.

 

 

کردگار محمودی فر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این کوهنورد ۳۶ ساله کلاردشتی که روز جمعه برای کوهنوردی به رشته کوه تخت سلیمان رفته بود در تماس تلفنی با خانواده خود اعلام کرد که در " کرما " کوه مجروح شده است.

وی ادامه داد : خانواده این کوهنورد شنبه شب ساعت ۱۸ بعد از گذشت حدود ۲۰ ساعت این اتفاق را به هلال احمر کلاردشت اطلاع دادند که به دلیل وضعیت منطقه و تاریکی شب ، عملیات جست و جو برای یافتن این کوهنورد از ساعت پنج صبح امروز(یکشنبه) آغاز شد.

رئیس جمعیت هلال احمر کلاردشت گفت : جست‌ و جو این کوهنورد مفقود شده هم اکنون با حضور ۲ تیم شامل ۱۲ کوهنورد و نجات ‌گر کوهستان ادامه دارد.

کرما کوه با ارتفاع ۴۰۲۰ متری در شمالی ترین نقطه قله علم کوه و رشته کوه تخت سلیمان قرار دارد.

قله مرتفع علم کوه با ارتفاع ۴۸۵۰ متر در مرکز رشته کوه تخت سلیمان کلاردشت در غرب مازندران قرار دارد که بعد از دماوند با ۵۶۷۱ متر ارتفاع، دومین قله مرتفع ایران می باشد و دیواره ای که در دامنه شمالی قله علم کوه قرار دارد نیز جزو فنی ترین و سخت ترین مسیرهای سنگ نوردی و دیواره نوردی کشور محسوب می شود.
این منطقه با بیش از ۴۵ قله بالای ۴۰۰۰ متر و داشتن یخچال های متعدد ، برف چالها و دیواره هایش مشهورترین ارتفاعات ایران و نامی آشنا برای کوهنوردان داخلی و خارجی است.

خواندن 450 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در یکشنبه, 06 بهمن 1398 ساعت 19:22
کد: 645

یادداشت