آزاد سازی میلیاردی اراضی کشاورزی و ملی در کلاردشت

یکشنبه, 07 شهریور 1400 ساعت 11:31 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کلارنا ، سرهنگ"بهادر دیلمی" درتشریح این خبر، بیان داشت:در اجرای قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی و در پی تغییر کاربری غیر قانونی زمین های زراعی و کشاورزی در شهرستان کلاردشت، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت.

وی با اشاره به انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی افزود:ماموران پس از تلاش بی وقفه حدود 13  هزار متر از زمین های ملی که توسط افراد فرصت طلب و زمین خوار دیوار کشی شده و یا بناهای غیر مجاز در آن احداث شده بود را شناسایی کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان کلاردشت تصریح کرد:ماموران انتظامی پس از هماهنگی های قضائی با همکاری ماموران اداره جهاد کشاورزی و منابع طبیعی کلاردشت، حصارکشی ها و بناهای ایجاد شده در این زمین ها تخریب و زمین ها آزاد سازی شدند.

وی، ارزش تقریبی زمین های رهاسازی شده و بنا های تخریب شده بر اساس نظر کارشناسان را بالغ بر 40  میلیارد ریال عنوان و بیان کرد: در این اقدام تعداد 2 نفر زمین خوار حرفه ای پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

فرمانده انتظامی کلاردشت، با اشاره به این که تجاوز به اراضی ملی و کشاورزی تجاوز به حقوق همه مردم به ویژه نسل آینده این کشور است، تصریح کرد: هرگونه تصرف و ساخت و سازهای غیر مجاز در زمین های کشاورزی موجب اخلال در بخش کشاورزی و وضعیت اشتغال کشاورزان شده و بر اساس قانون جرم محسوب می شود.

سرهنگ دیلمی در خاتمه از مردم خواست قبل از خريد هر گونه زمین اعم ازمسکونی و زراعی از وضعیت کاربری ملک ویا ملی و خصوصی بودن آن با استعلام از ادارات ذی ربط اطمینان پیدا کنند.

خواندن 1121 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 1054