چه کسی آنلاین است؟

ما 175 مهمان و یک عضو آنلاین داریم
 • inveddy

از سوی دولت چین؛

دومین واکسن کرونای چین اجازه استفاده اضطراری دریافت کرد

سه شنبه, 11 شهریور 1399 ساعت 18:08 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

دولت چین برای دومین واکسن ویروس کرونای توسعه یافته در این کشور اجازه استفاده اضطراری صادر کرد.

به گزارش کلارنا به نقل از رویترز، یک منبع آگاه فاش کرده واکسن بالقوه ویروس کرونا که در شرکت «سینوواک بیوتک» توسعه یافته از سوی دولت چین اجازه استفاده اضطراری دریافت کرد. این بخشی از برنامه دولت چین برای واکسیناسیون گروه‌های پرخطر مانند کادر درمان است. این واکسن «کرونا واک» (Corona Vac)نام دارد.

این شرکت از ماه ژانویه سال جاری توسعه واکسن ویروس کرونا را در انستیتوهای تحقیقاتی چین آغاز کرد.

سینوواک در ماه ژوئن اعلام کرد فاز یک و دو آزمایش‌های بالینی واکسن بالقوه مذکور موفقیت آمیز بوده است. در فاز یک یا دو آزمایش بالینی هیچ گونه عوارض جانبی شدیدی در نتیجه تزریق واکسن مشاهده نشد. در مرحله دوم این آزمایش‌ها، واکسن ۱۴ روز پس از تزریق در بدن شرکت کنندگان آنتی بادی‌های خنثی کننده ویروس تولید کرد.

این درحالی است که در اوایل ماه آگوست دولت این کشور اجازه استفاده اضطراری برای یک واکسن توسعه یافته در شرکت CNBG از زیرمجموعه‌های شرکت داروسازی دولتی سینوفارم را صادر کرد.

البته این شرکت در حال حاضر مشغول اجرای آزمایش بالینی ۲ واکسن ویروس کرونا است و اعلام نکرده کدام یک اجازه استفاده اضطراری را دریافت کرده‌اند.

هفته گذشته یک مقام بهداشتی چین اعلام کرد از ماه جولای واکسن ویروس کرونا را به گروه‌های پرخطر تزریق کرده است.

خواندن 48 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 885

یادداشت

 • با رای مردم علیه مردم !

  هر جا مردم نماینده خود را انتخاب کرده اند پس از مدتی منتخب همان مردم علیرغم قول های داده شده گاهاً دیده می شود بجای عمل به وعده های زمان انتخابات در جابجایی مدیریت ها بگونه ای تصمیم به دخالت می گیرند که نه تنها در آن منافع عموم در نظر گرفته نمی شود بلکه در تقابل با مردم و علیه آنان نیز رغم می خورد که متأسفانه با ادامه این روند ناپسند شاهد عقب ماندگی حوزه انتخابیه ها تا به امروز بوده ایم.

  ادامه مطلب...
 • دلنوشته ای برای افتتاح نیروگاه زباله سوز نوشهر

  بعد از سالها انتظار قرار است نیروگاه زباله سوز نوشهر بزودی افتتاح گردد اما معمار اصلی این نیروگاه مورد بی مهری قرار گرفته است، نیروگاهی که از دورۀ سوم شورای شهر نوشهر استارت خورد ولی با یک سری مشکلات فنی و اداری و نداشتن مسائل زیست محیطی متوقف شده بود که همزمان به لطف سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری و تأمین اعتبار با حضور جهادی و میدانی دکتر علی شادمان فرماندار وقت نوشهر طرحی که متوقف شده بود جانی تازه گرفت و دکتر شادمان با اعزام رئیس محیط زیست نوشهر به کشور چین و مطابقت و رعایت مشکلات زیست محیطی این پروژه را که از 17% پیشرفت داشت و متوقف شده بود با پی گیری دو چندان به 90% پیشرفت فیزیکی رساند و قرار بود در زمان رفتن ایشان دو ماه بعد افتتاح گردد که متأسفانه این امر محقق نشد.

  ادامه مطلب...
 • خودآموزی زبان خارجی

  خودآموزی یک زبان خارجی یعنی یادگیری بدون معلم، یادگیری در منزل ، محل کار، و یا هر جایی دیگر و در هر زمانی که زبان آموز اراده کند انجام می گیرد . اکثریت افرادی که از روش خودآموزی برای یادگیری زبان خارجی استفاده می کنند بزرگسالان هستند زیرا آنها به دلایل زیادی نمی توانند در کلاسها حاضر شوند.

  ادامه مطلب...
 • وقتی کرونا را جدی نمی‌گیریم /ماسک‌هایی برای چانه!!

  کرونا مجدداً اوج گرفته، تعداد مبتلایان و فوتی‌ها زیاد شده، تعدادی از استانها و شهرها در وضعیت قرمز قرار دارند و تعداد زیادی در مرحله هشدار، که چیزی نمانده آنها هم قرمز شوند.

  ادامه مطلب...
 • آثار باستانی کلاردشت با سرعت نور به سوی تخریب!!

  حفاران غیر مجاز از همشهریان خودمان و از شهرهای اطراف و حتی از استانهای دیگر در کلاردشت مشغول تخریب آثار و به غارت بردن اموال تاریخی میباشند ما مشغول تماشا هستیم

  ادامه مطلب...