چه کسی آنلاین است؟

ما 81 مهمان و یک عضو آنلاین داریم
  • ArthurKef

خودروی جایگزین پراید مشخص شد

شنبه, 13 مهر 1398 ساعت 18:09 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت گفت: خودروی جایگزین پراید مشخص شده و پس از تکمیل زنجیره تأمین قطعات، اعلام خواهد شد.

 

 

به گزارش کلارنا به نقل از فارس، مهدی صادق نیارکی در حاشیه دومین میز تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو اظهار داشت: در این میز حدود 91 میلیون دلار کاهش ارزبری در قطعات مصرفی خودروهای داخلی خواهیم داشت و حدود 43 قطعه، داخلی سازی می شوند.
وی افزود: در نخستین میز تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو نیز حدود 85 میلیون یورو کاهش ارزبری اتفاق افتاده است.
وی با بیان اینکه افزایش داخلی سازی در صنایع مختلف در دستور کار وزارت صنعت است، گفت: مجموع این اقدامات ما را به سمت کاهش وابستگی و تحکیم رشد داخلی تولیدات صنعتی هدایت می کند و تا پایان سال 1404 کاهش واردات را با تعمیق ساخت داخل خواهیم داشت.
صادق نیارکی تصریح کرد: تا سال 1404 حدود یک میلیارد و 400 میلیون یورو داخلی سازی قطعات انجام خواهد شد.
وی توضیح داد: در قراردادهایی که بین قطعه سازان و خودروسازان امضاء می شود، بخشی از مبالغ از سوی خودروسازان به قطعه سازان پرداخت می شود و بر اساس منابع موجود نیز با هماهنگی با بانک های عامل، کمک هایی صورت خواهد گرفت.
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت ادامه داد: قراردادهای منعقد شده برای داخلی سازی قطعات در سال 98 یا 6 ماهه اول سال 99 به نتیجه خواهند رسید و با ظرفیت های موجود، عملیاتی خواهند شد.
وی در مورد توقف تولید پراید نیز گفت: تمهیدات لازم برای جایگزین خودروها اندیشیده شده و خودروهای جایگزین نیز مشخص شده اند که نام آنها پس از تکمیل زنجیره تأمین اعلام خواهد شد.

 

 

خواندن 1052 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 312