چه کسی آنلاین است؟

ما 71 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

قابل توجه استاندار مازندران؛

مازیچال پس از مرتع شدن هم جواز کسب صادر کرده است

سه شنبه, 10 تیر 1399 ساعت 08:26 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

 

به گزارش کلارنا در مرداد ۱۳۹۷ بود که پس از سال‌ها پیگیری طبیعت‌دوستان کلاردشت و عباس‌آباد مبنی بر اینکه ساخت و سازهای قارچ‌گونه در مرتع ملی مازیچال تحت عنوان جعلی روستا هیچگونه وجاهت قانونی ندارد، سرانجام مورد تایید وزارت کشور نیز قرار گرفت و مدیرکل تقسیمات کشوری وزارت کشور در نامه‌ای به استاندار مازندران تاکید که مازیچال به دلیل عدم احراز شرایط کمی و کیفی ماده ۲ قانون تقسیمات کشوری حائز شرایط دریافت کد روستایی نبوده و صرفاً می تواند به عنوان مزرعه یا مکان مورد شناسایی قرار گیرد.
اما نکته جالب اینجاست که بر اساس مستندات موجود، دهیاری کذایی مازیچال پس از ابلاغ نامه مذکور نیز به سیاق چند سال گذشته اقدام به صدور پروانه ساخت نموده است!!!
حال باید از استاندار محترم مازندران پرسید که پس از اعلام نظر وزارت کشور در خصوص اینکه مازیچال اصلاً روستا نبوده است، چه اقدامی در برخورد با افرادی که با اعتبار وزارت کشور بازی کرده و برایش دهیاری تاسیس کرده و جواز ساخت صادر کرده‌اند! شده است؟
اصلا آیا نظارتی وجود دارد که مبادا هم اکنون نیز جوازهای ساخت جعلی صادر نشود؟!

 

 

 

خواندن 250 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
کد: 864

یادداشت

 • با رای مردم علیه مردم !

  هر جا مردم نماینده خود را انتخاب کرده اند پس از مدتی منتخب همان مردم علیرغم قول های داده شده گاهاً دیده می شود بجای عمل به وعده های زمان انتخابات در جابجایی مدیریت ها بگونه ای تصمیم به دخالت می گیرند که نه تنها در آن منافع عموم در نظر گرفته نمی شود بلکه در تقابل با مردم و علیه آنان نیز رغم می خورد که متأسفانه با ادامه این روند ناپسند شاهد عقب ماندگی حوزه انتخابیه ها تا به امروز بوده ایم.

  ادامه مطلب...
 • دلنوشته ای برای افتتاح نیروگاه زباله سوز نوشهر

  بعد از سالها انتظار قرار است نیروگاه زباله سوز نوشهر بزودی افتتاح گردد اما معمار اصلی این نیروگاه مورد بی مهری قرار گرفته است، نیروگاهی که از دورۀ سوم شورای شهر نوشهر استارت خورد ولی با یک سری مشکلات فنی و اداری و نداشتن مسائل زیست محیطی متوقف شده بود که همزمان به لطف سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری و تأمین اعتبار با حضور جهادی و میدانی دکتر علی شادمان فرماندار وقت نوشهر طرحی که متوقف شده بود جانی تازه گرفت و دکتر شادمان با اعزام رئیس محیط زیست نوشهر به کشور چین و مطابقت و رعایت مشکلات زیست محیطی این پروژه را که از 17% پیشرفت داشت و متوقف شده بود با پی گیری دو چندان به 90% پیشرفت فیزیکی رساند و قرار بود در زمان رفتن ایشان دو ماه بعد افتتاح گردد که متأسفانه این امر محقق نشد.

  ادامه مطلب...
 • خودآموزی زبان خارجی

  خودآموزی یک زبان خارجی یعنی یادگیری بدون معلم، یادگیری در منزل ، محل کار، و یا هر جایی دیگر و در هر زمانی که زبان آموز اراده کند انجام می گیرد . اکثریت افرادی که از روش خودآموزی برای یادگیری زبان خارجی استفاده می کنند بزرگسالان هستند زیرا آنها به دلایل زیادی نمی توانند در کلاسها حاضر شوند.

  ادامه مطلب...
 • وقتی کرونا را جدی نمی‌گیریم /ماسک‌هایی برای چانه!!

  کرونا مجدداً اوج گرفته، تعداد مبتلایان و فوتی‌ها زیاد شده، تعدادی از استانها و شهرها در وضعیت قرمز قرار دارند و تعداد زیادی در مرحله هشدار، که چیزی نمانده آنها هم قرمز شوند.

  ادامه مطلب...