چه کسی آنلاین است؟

ما 258 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

پیک مصرف برق به خاطر خنکی هوا در غرب مازندران عادی شد

دوشنبه, 09 تیر 1399 ساعت 09:08 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران گفت که به خاطر کاهش محسوس دما طی روز های اخیر میزان مصرف برق از وضعیت قرمز به حالت عادی برگشت.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران گفت که به خاطر کاهش محسوس دما طی روز های اخیر میزان مصرف برق از وضعیت قرمز به حالت عادی برگشت.
هواشناسی مازندران در روز چهارشنبه هفته پیش در گزارشی پیش بینی کرده بود به خاطر وزش باد از سمت شمال ، ابری شدن آسمان و نیز بارندگی میزان دمای هوا تغییر کرده به گونه ای که تا اواخر هفته جاری میزان دما هوای در این استان بین 3 تا شش درجه کاهش می یابد.

کیوان فرح زاد افزود : کاهش یکباره دمای هوا سبب شد تا میزان مصرف برق که در برخی از روزها از حد مجاز فراتر رفته و حتی به مرز هشدار و در برخی از روزها به حالت وضعیت قرمز رسیده بود در حالی که روز گذشته میزان مصرف برق به عدد 335 مگاوات رسید .

وی توضیح داد : به عنوان مثال در اول تابستان امسال میزان پیک واقعی کاهش بار در زمان اوج مصرف آنچه که توانیر به عنوان سهمیه هفتگی برای این شرکت در نظر گرفته بود حدود 580 مگاوات بوده در حالی میزان مصرف به عدد 583 مگاوات رسید و در آخرین روز خرداد ماه هم میزان مصرف به 634 مگاوات افزایش پیدا کرد به طوری که این میزان مصرف یعنی فراتر از حد مجاز ، رسیدن به مرز هشدار و حالت وضعیت قرمز است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران گفت: هم اکنون میزان انرژی الکترونیکی که این روزها به خاطر کاهش محسوس دما در این منطقه مصرف می شود در حقیقت همان اوج مصرفی است که در فصول شش ماه اول سال برای مشترکان در نظر گرفته می شود.

فرح زاد با اشاره مدت زمان زیاد باقی مانده برای گذر از گرمای تابستانی به مشترکان خوش مصرف وعده پاداش در تعرفه بهای برق مصرفی آن ها داد و افزود : بنا به ابلاغ دستورالعمل توانیر برای گذر از بحران گرما از اول تیرماه تا پانزدهم شهریورماه امسال طی توافق و تفاهم نامه ای که با برخی از مشترکان انجام گرفته و امضاء شده از آنها خواسته شد تا در صورت رعایت الگوی مصرف از نظر پرداخت بهای برق دوره ای در این مدت تشویق می شوند.

این مقام مسئول گفت : با توجه به آنکه الگوی مصرف برق در تابستان حدود 400 کیلو مگاوات ساعت برای این منطقه تعیین شده بنابراین آن دسته از مشترکان که در زمان اوج مصرف این الگو را رعایت کرده و حتی پائین تر از این الگو برق مصرف کنند طبیعتا از پرداخت وجوه هنگفت بهای برق معاف می شوند و تشویق های لازم در بهای پرداختی برق آن ها در نظر گرفته می شود.

وی اظهارداشت : برای آگاهی بخشی مشترکان در این حوزه به اندازه مورد نیاز اطلاع رسانی و حتی در زمان اوج مصرف نسبت به چگونگی استفاده از لوازم برق پرمصرف بویژه سیستم سرمایشی توصیه های لازم داده شده است.

شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران به دستکم ۶۲۸ هزار مشترک خانگی ، عمومی ، کشاورزی ، صنعتی و سایر مصارف که در برگیرنده ۹ شهرستان گردشگرپذیر در غرب مازندران است ، خدمات ارائه می دهد.

براساس آمار منابع رسمی ، مشترکان تجاری با ۶۸ درصد بیشترین مصرف برق در غرب مازندران رقم زده اند و بقیه نیز مربوط به مشترکان خانگی است.

مازندران از ۲ شرکت توزیع نیروی برق یکی در ساری مرکز استان و دیگری در شهرستان نوشهر برخوردار است.

خواندن 198 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 861

یادداشت

 • با رای مردم علیه مردم !

  هر جا مردم نماینده خود را انتخاب کرده اند پس از مدتی منتخب همان مردم علیرغم قول های داده شده گاهاً دیده می شود بجای عمل به وعده های زمان انتخابات در جابجایی مدیریت ها بگونه ای تصمیم به دخالت می گیرند که نه تنها در آن منافع عموم در نظر گرفته نمی شود بلکه در تقابل با مردم و علیه آنان نیز رغم می خورد که متأسفانه با ادامه این روند ناپسند شاهد عقب ماندگی حوزه انتخابیه ها تا به امروز بوده ایم.

  ادامه مطلب...
 • دلنوشته ای برای افتتاح نیروگاه زباله سوز نوشهر

  بعد از سالها انتظار قرار است نیروگاه زباله سوز نوشهر بزودی افتتاح گردد اما معمار اصلی این نیروگاه مورد بی مهری قرار گرفته است، نیروگاهی که از دورۀ سوم شورای شهر نوشهر استارت خورد ولی با یک سری مشکلات فنی و اداری و نداشتن مسائل زیست محیطی متوقف شده بود که همزمان به لطف سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری و تأمین اعتبار با حضور جهادی و میدانی دکتر علی شادمان فرماندار وقت نوشهر طرحی که متوقف شده بود جانی تازه گرفت و دکتر شادمان با اعزام رئیس محیط زیست نوشهر به کشور چین و مطابقت و رعایت مشکلات زیست محیطی این پروژه را که از 17% پیشرفت داشت و متوقف شده بود با پی گیری دو چندان به 90% پیشرفت فیزیکی رساند و قرار بود در زمان رفتن ایشان دو ماه بعد افتتاح گردد که متأسفانه این امر محقق نشد.

  ادامه مطلب...
 • خودآموزی زبان خارجی

  خودآموزی یک زبان خارجی یعنی یادگیری بدون معلم، یادگیری در منزل ، محل کار، و یا هر جایی دیگر و در هر زمانی که زبان آموز اراده کند انجام می گیرد . اکثریت افرادی که از روش خودآموزی برای یادگیری زبان خارجی استفاده می کنند بزرگسالان هستند زیرا آنها به دلایل زیادی نمی توانند در کلاسها حاضر شوند.

  ادامه مطلب...
 • وقتی کرونا را جدی نمی‌گیریم /ماسک‌هایی برای چانه!!

  کرونا مجدداً اوج گرفته، تعداد مبتلایان و فوتی‌ها زیاد شده، تعدادی از استانها و شهرها در وضعیت قرمز قرار دارند و تعداد زیادی در مرحله هشدار، که چیزی نمانده آنها هم قرمز شوند.

  ادامه مطلب...