چه کسی آنلاین است؟

ما 117 مهمان و یک عضو آنلاین داریم
  • mosesdvx7545485

۲۳۰ میلیارد ریال سیمان رایگان بین سیل زگان گلستان و مازندران توزیع شد

دوشنبه, 09 دی 1398 ساعت 22:13 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیرعامل شرکت سیمان پیوند گلستان اعلام کرد که این واحد تولیدی پس از وقوع سیل روزهای آغازین امسال تا الان افزون بر ۱۰۰ هزار تن سیمان به ارزش ۲۳۰ میلیارد ریال برای تعمیر یا ساخت واحدهای مسکونی سیل زدگان گلستان و مازندران به صورت رایگان توزیع کرده است.

 

 

به گزارش کلارنا و به نقل از ایرنا؛ سیدعباس حسینی عصر دوشنبه در نشست خبری اظهار داشت که این مقدار سیمان رایگان که بیشتر آن بین سیل‌زدگان گلستانی توزیع شده، از سهم ۶۷ درصدی بنیاد مستضعفان در این واحد تولیدی و در راستای منویات رهبری انقلاب و رییس این نهاد انقلابی به منظور کمک به سیل‌زدگان صورت گرفته است.

وی با اشاره به ظرفیت اسمی تولید سالانه یک میلیون تن سیمان در این واحد تولیدی،گفت: از ۳۰ دی سال گذشته تا الان حدود ۹۵۰ هزار تن سیمان تولید شده که از این مقدار و برای نخستین بار در طول عمر یک دهه‌ای این کارخانه، ۲۴۳ هزار تن آن به کشورهای دیگر صادر شده و مبلغ پنج میلیون دلار ارز حاصل از آن وارد کشور شده و در سامانه نیمایی بانک مرکزی هم ثبت شده‌است.

حسینی اضافه کرد: هم اکنون ۳۶۰ نفر نیروی انسانی در شرکت تولید سیمان پیوند گلستان به صورت مستقیم مشغول فعالیت هستند و برای چند برابر این تعداد هم به صورت غیرمستقیم فرصت شغلی ایجاد شده است.

وی همچنین از زیان انباشته ۴۲۲ میلیارد ریالی این شرکت تا سال قبل خبر داد و خاطرنشان کرد: به دلیل تغییر مدیریت، تلاش همکاران و رونق تولید ۳۵۰ میلیارد ریال از این زیان در یک سال اخیر کاسته شد و بقیه زیان انباشته نیز تا پایان امسال صفر خواهد شد.

مدیرعامل شرکت تولید سیمان پیوند گلستان همچنین با رد برخی انتقادهای زیست محیطی از این واحد تولیدی افزود: به دلیل اعتقاد قلبی مدیران بنیاد مستضعفان به مسائل زیست محیطی، فیلتراسیون این شرکت براساس آخرین تکنولوژی روز دنیا و نیز استاندارد ایران است و به صورت آنلاین توسط سازمان محیط زیست کشور رصد می‌شود.

حسینی با بیان اینکه این واحد تولیدی سالانه ۲۰ میلیارد ریال صرف فیلتراسیون خود می‌کند، گفت: بر اساس استاندارد ایران میزان آلودگی واحد تولید سیمان باید کمتر از ۱۵۰ppmباشد که این رقم در کارخانه تولید سیمان پیوند گلستان کمتر از ۳۰ppm و برابر بااستاندارد کشورهای اروپایی است.

وی با اشاره به برخی انتقادها درخصوص از بین بردن کوه نیلکوه به واسطه فعالیت کارخانه سیمان، افزود: چنین چیزی صحت ندارد و هیچ آسیبی به این کوه نمی‌رسد زیرا برداشت مواد اولیه توسط این واحد تولیدی به صورت سطحی انجام شده که قابل احیای مجدد و جنگل‌کاری است.

حسینی اضافه کرد: اگر برداشت از معادن اصولی و علمی صورت گیرد، هیچ آسیبی به محیط زیست و طبیعت وارد نمی‌شود و بنیاد مستضعفان نیز صرفا براساس همین اعتقاد به فعالیت تولیدی می‌پردازد و در این راستا آمادگی داریم که متخصصان این حوزه صحت این اعتقاد را از نزدیک بررسی نمایند.

وی بابیان اینکه برای احداث کارخانه سیمان که یکی از هفت کارخانه مادر در بخش صنعت به شمار می‌رود، ۱۵ هزار میلیارد ریال سرمایه نیاز است، تصریح کرد: نمی‌توان فعالیت این واحد تولیدی را که در شرایط فعلی اقتصادی کشور به فعالیت خود ادامه می‌دهد و برای چند صد نفر از جوانان منطقه شغل مستقیم ایجاد کرده، متوقف نمود.

مدیرعامل این واحد تولیدی ادامه داد: برای بهره مندی بیشتر از مزایای این واحد تولیدی می‌توان ده‌ها کارگاه تولیدی کوچک مرتبط با نیاز این واحد تولیدی مثل پاکت سازی، قطعه‌سازی و واحدهای خدماتی و رفاهی راه‌اندازی کرد که کمک زیادی به ایجاد درآمد و اشتغال در منطقه می‌کند.

حسینی با قدرانی از کمک‌های مسوولان استانی و شهرستانی برای به گردش درآمدن چرخ این واحد تولیدی بزرگ، بر لزوم استمرار این حمایت‌ها و همچنین پیگیری جذب سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی کارگاه‌های تبدیلی جانبی و مرتبط با فعالیت کارخانه سیمان پیوند گلستان تاکید کرد.

وی گفت: بنیاد مستضعفان در راستای ماموریت محوله، به دنبال کسب سود و درآمد از راه‌اندازی واحدهای تولیدی نیست بلکه هدف اصلی این نهاد و مدیران آن در راستای منویات رهبری انقلاب، کمک به رفع محرومیت‌ها و ایجاد اشتغال برای جوانان در سراسر کشور بویژه در مناطق کمتر توسعه یافته و محروم است.

حسینی بابیان اینکه این واحد تولیدی هر تن سیمان خود را ۵۰ تا ۱۰۰ هزار ریال ارازنتر از سیمان دیگر استان‌های کشور به دست مصرف کننده در استان گلستان می‌رساند، اضافه کرد: در چند سال نخست فعالیت این واحد تنها ۲۵ درصد تولید آن در استان مصرف می‌شد و بقیه به استان‌های دیگر ارسال می‌شد اما اکنون ۷۰ درصد تولید آن در گلستان مصرف می‌شود.

کارخانه سیمان پیوند گلستان درحوزه جغرافیایی شهرستان ۶۳ هزار نفر گالیکش درشرق این استان واقع است.

خواندن 61 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 610