شرق بیشتر از غرب؛

«کرونا» چند میلیارد به فوتبال آسیا ضرر مالی وارد کرد؟

چهارشنبه, 17 ارديبهشت 1399 ساعت 17:05 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

تعطیلی لیگ‌های فوتبال در آسیا ضرری چند میلیاردی به تیم‌ها و بخش‌های مختلف این رشته وارد کرد.

پس از شیوع ویروس کرونا در آسیا و همه گیر شدن آن، تمامی لیگ‌های معتبر قاره کهن تعطیل شد و هنوز مشخص نیست چه زمانی شاهد برگزاری ادامه رقابت‌ها باشیم.

روزنامه الاتحاد امارات امروز در گزارشی به بررسی تبعات این تعطیلی و ضرر مالی که فوتبال آسیا از ویروس کرونا داشته پرداخته است.

در گزارش این نشریه آمده است: بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد لیگ‌های فوتبال آسیا به خاطر این تعطیلات طولانی مدت رقمی نزدیک به ۳ میلیارد دلار ضرر کرده‌اند که بخش عمده‌ای ضرر شامل حال فوتبال شرق آسیا شده است.

بر این اساس از آنجایی که لیگ‌های شرق آسیا از حق پخش تلویزیونی بهره زیادی می‌برند، تعطیلی مسابقات لطمه بیشتری به آنها زده است. اما لیگ‌های غرب آسیا به دلیل استفاده از بودجه‌های دولتی ضرر کمتری را متحمل شده‌اند.

در این گزارش عنوان شده کنفدراسیون فوتبال آسیا به دلیل دریافت حق پخش تلویزیونی لیگ قهرمانان از وضعیت مالی مناسبی برخوردار است و احتمالاً تلاش خواهد کرد با افزایش پاداش‌ها بخشی از ضرر مالی تیم‌های را جبران کند.

خواندن 299 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 800

یادداشت

 • با رای مردم علیه مردم !

  هر جا مردم نماینده خود را انتخاب کرده اند پس از مدتی منتخب همان مردم علیرغم قول های داده شده گاهاً دیده می شود بجای عمل به وعده های زمان انتخابات در جابجایی مدیریت ها بگونه ای تصمیم به دخالت می گیرند که نه تنها در آن منافع عموم در نظر گرفته نمی شود بلکه در تقابل با مردم و علیه آنان نیز رغم می خورد که متأسفانه با ادامه این روند ناپسند شاهد عقب ماندگی حوزه انتخابیه ها تا به امروز بوده ایم.

  ادامه مطلب...
 • دلنوشته ای برای افتتاح نیروگاه زباله سوز نوشهر

  بعد از سالها انتظار قرار است نیروگاه زباله سوز نوشهر بزودی افتتاح گردد اما معمار اصلی این نیروگاه مورد بی مهری قرار گرفته است، نیروگاهی که از دورۀ سوم شورای شهر نوشهر استارت خورد ولی با یک سری مشکلات فنی و اداری و نداشتن مسائل زیست محیطی متوقف شده بود که همزمان به لطف سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری و تأمین اعتبار با حضور جهادی و میدانی دکتر علی شادمان فرماندار وقت نوشهر طرحی که متوقف شده بود جانی تازه گرفت و دکتر شادمان با اعزام رئیس محیط زیست نوشهر به کشور چین و مطابقت و رعایت مشکلات زیست محیطی این پروژه را که از 17% پیشرفت داشت و متوقف شده بود با پی گیری دو چندان به 90% پیشرفت فیزیکی رساند و قرار بود در زمان رفتن ایشان دو ماه بعد افتتاح گردد که متأسفانه این امر محقق نشد.

  ادامه مطلب...
 • خودآموزی زبان خارجی

  خودآموزی یک زبان خارجی یعنی یادگیری بدون معلم، یادگیری در منزل ، محل کار، و یا هر جایی دیگر و در هر زمانی که زبان آموز اراده کند انجام می گیرد . اکثریت افرادی که از روش خودآموزی برای یادگیری زبان خارجی استفاده می کنند بزرگسالان هستند زیرا آنها به دلایل زیادی نمی توانند در کلاسها حاضر شوند.

  ادامه مطلب...
 • وقتی کرونا را جدی نمی‌گیریم /ماسک‌هایی برای چانه!!

  کرونا مجدداً اوج گرفته، تعداد مبتلایان و فوتی‌ها زیاد شده، تعدادی از استانها و شهرها در وضعیت قرمز قرار دارند و تعداد زیادی در مرحله هشدار، که چیزی نمانده آنها هم قرمز شوند.

  ادامه مطلب...