پس از ۹۰۰ دقیقه گل نخوردن؛

دروازه‌بان کردستانی در آستانه یک رکورد/خواجوی:برای موفقیت می‌جنگم

سه شنبه, 03 دی 1398 ساعت 16:21 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

گلر جوان تیم فوتبال وچان کردستان در آستانه بازی حساس روز جمعه تیمش مقابل شهرداری بم گفت: نخست برای پیروزی تیمم و دوم برای اهداف شخصی‌ام خواهم جنگید.

فوتبال بانوان در سال‌های اخیر علی رغم محدودیت‌های موجود و عدم پخش تلویزیونی در حال رقم زدن اتفاق‌های خوبی است. پس از نامزدی کتایون خسرویار در بین سه مربی برتر سال زن آسیا این بار خبر از یک رکورد شکنی تاریخی به میان آماده است.

زهرا خواجوی گلر ۲۱ سالِ تیم ملی و وچان کردستان در آستانه شکستن رکورد کلین شیت فوتبال ایران است. خواجوی از ۹ سالگی ورزش را با فوتسال آغاز کرد. در تیم زیر ۱۴ و زیر ۱۶ سال به عنوان بازیکن فعالیت کرد و نخستین حضورش در لیگ برتر را با تیم پاس همدان تجربه کرد. گلر جوان فوتبال ایران که با پیشنهاد مربی‌اش در این پست قرار گرفت در شش سال حضورش در لیگ برتر سابقه حضور در تیم‌های پاس همدان، اشترانکوه ازنا، شهرداری بم، راه یاب ملل سنندج(دو سال) و وچان کردستان را دارد.

گلر آینده دار فوتبال زیر ۱۹ سال و بزرگسالان ایران پس از ۹۰۰ دقیقه کلین شیت حال فقط باید ۳۵ دقیقه دیگر دروازه‌اش را بسته نگه دارد تا رکورد پیام نیازمند گلر تیم سپاهان را بشکند. هرچند خواجوی و تیمش روز جمعه کاری سختی مقابل تیم شهرداری بم دارند و اگر او موفق به انجام این کار شود در تاریخ فوتبال زنان و مردان ایران تاریخ سازی خواهد کرد.

دو تیم شهرداری بم  و وچان کردستان به ترتیب با ۱۰ پیروزی و ۳۰ امتیاز دو تیم بدون شکست مسابقات هستند و روز جمعه برای تعیین قهرمان نیم فصل با هم رقابت خواهند کرد.

زهرا خواجوی در آستانه بازی مهم روز جمعه از هدف و آرزوهایش گفت که در ادامه می‌خوانید:

* برای ثبت رکوردم جنگیدم
از کودکی به رشته‌های توپی علاقه داشتم و با کودکان فامیل در کوچه بازی می‌کردیم. به طور ناخودآگاه سر از سالن فوتسال در آوردم و خداراشکر تا به امروز موفق بودم. با لطف خداوند توانستم به یک افتخار انفرادی در یک ورزش تیمی برسم. از کادر فنی و هم‌تیمی‌هایم در تیم وچان کردستان تشکر می‌کنم که پا به پای من جنگیدند تا به این رکورد برسم. برای کسب این رکورد جنگیدم و در هر بازی با تمرکز بالا پا به زمین گذاشتم و تمرینات زیادی پشت سرگذاشتم که خداراشکر نتیجه داد.

* با گل خوردن رابطه خوبی ندارم/می‌خواهم رکورد نیازمند را بشکنم
با شکست و گل خوردن رابطه خوبی ندارم و از ابتدای فصل هدفم گل نخوردن بود، وقتی در دو بازی نخست موفق شدم دروازه‌ام را بسته نگاه دارم در ذهنم رکورد پیام نیازمند آمد و تعداد بازی‌هایی که گل نخورد. برای همین تصمیم گرفتم این راه را ادامه دهم و تا امروز نیز موفق بودم، امیدوارم در ادامه هم همین روند را ادامه دهم./مهر

* نخست برای تیمم و سپس برای اهداف شخصی‌ام خواهم جنگید
اهدافم مشخص است و تصمیم دارم به همراه تیم وچان کردستان قهرمان لیگ ایران شوم و بتوانم رکوردم را حفظ و ادامه دهم. می خواهم در یک تا دو سال آینده لژیونر شوم. اگر ۳۵ دقیقه دیگر کلین شیت کنم رکورد پیام نیازمند را خواهم شکست. شهرداری بم هر سال مدعی قهرمانی است، کار سختی مقابل این تیم داریم. ابتدا برای پیروزی تیمم وارد زمین می شوم و سپس برای اهداف شخصی ام با تمام وجود خواهم جنگید و امیدوارم ۳ امتیاز مهم بازی را به دست آوریم و من نیز رکوردم را بهبود بخشم. نویر، دروازه بان تیم ملی آلمان و بایرن مونیخ را به خاطر کار با پای خوبش الگوی خارجی ام است و در ایران نیز رحمتی، بیرانوند و پیام نیازمند الگوهایم هستند.

خواندن 270 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 577

یادداشت

 • با رای مردم علیه مردم !

  هر جا مردم نماینده خود را انتخاب کرده اند پس از مدتی منتخب همان مردم علیرغم قول های داده شده گاهاً دیده می شود بجای عمل به وعده های زمان انتخابات در جابجایی مدیریت ها بگونه ای تصمیم به دخالت می گیرند که نه تنها در آن منافع عموم در نظر گرفته نمی شود بلکه در تقابل با مردم و علیه آنان نیز رغم می خورد که متأسفانه با ادامه این روند ناپسند شاهد عقب ماندگی حوزه انتخابیه ها تا به امروز بوده ایم.

  ادامه مطلب...
 • دلنوشته ای برای افتتاح نیروگاه زباله سوز نوشهر

  بعد از سالها انتظار قرار است نیروگاه زباله سوز نوشهر بزودی افتتاح گردد اما معمار اصلی این نیروگاه مورد بی مهری قرار گرفته است، نیروگاهی که از دورۀ سوم شورای شهر نوشهر استارت خورد ولی با یک سری مشکلات فنی و اداری و نداشتن مسائل زیست محیطی متوقف شده بود که همزمان به لطف سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری و تأمین اعتبار با حضور جهادی و میدانی دکتر علی شادمان فرماندار وقت نوشهر طرحی که متوقف شده بود جانی تازه گرفت و دکتر شادمان با اعزام رئیس محیط زیست نوشهر به کشور چین و مطابقت و رعایت مشکلات زیست محیطی این پروژه را که از 17% پیشرفت داشت و متوقف شده بود با پی گیری دو چندان به 90% پیشرفت فیزیکی رساند و قرار بود در زمان رفتن ایشان دو ماه بعد افتتاح گردد که متأسفانه این امر محقق نشد.

  ادامه مطلب...
 • خودآموزی زبان خارجی

  خودآموزی یک زبان خارجی یعنی یادگیری بدون معلم، یادگیری در منزل ، محل کار، و یا هر جایی دیگر و در هر زمانی که زبان آموز اراده کند انجام می گیرد . اکثریت افرادی که از روش خودآموزی برای یادگیری زبان خارجی استفاده می کنند بزرگسالان هستند زیرا آنها به دلایل زیادی نمی توانند در کلاسها حاضر شوند.

  ادامه مطلب...
 • وقتی کرونا را جدی نمی‌گیریم /ماسک‌هایی برای چانه!!

  کرونا مجدداً اوج گرفته، تعداد مبتلایان و فوتی‌ها زیاد شده، تعدادی از استانها و شهرها در وضعیت قرمز قرار دارند و تعداد زیادی در مرحله هشدار، که چیزی نمانده آنها هم قرمز شوند.

  ادامه مطلب...
 • آثار باستانی کلاردشت با سرعت نور به سوی تخریب!!

  حفاران غیر مجاز از همشهریان خودمان و از شهرهای اطراف و حتی از استانهای دیگر در کلاردشت مشغول تخریب آثار و به غارت بردن اموال تاریخی میباشند ما مشغول تماشا هستیم

  ادامه مطلب...