جلسات مهم تاج با اینفانتینو و شیخ حمد در دوحه/ گام بلند فدراسیون برای حل مشکل انتقال مالی

یکشنبه, 01 دی 1398 ساعت 20:36 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به دنبال پیگیری‌های متعدد صورت‌گرفته، گام بلندی جهت رفع مشکل انتقال مطالبات فدراسیون فوتبال از محل وجوه فیفا برداشته شد.

 با توجه به تحریم های ظالمانه صورت گرفته در سال های اخیر، مطالبات فدراسیون از فیفا امکان انتقال به کشورمان را نداشت.

فیفا در نامه های خود به این موضوع اشاره داشت که حتی امکان پرداخت پول نقد هم به فدراسیون ایران ندارد و این موضوع فشار عجیبی را به فدراسیون تحمیل کرده بود. به همین دلیل، در ماه های گذشته مذاکرات فشرده و مکاتبات مفصلی میان رییس فدراسیون و رییس فیفا انجام گرفت تا این مشکل حل شود.

جلسات طرفین در هر نوبت جهت یافتن راه حلی ثابت برای انتقال بود و در این راستا، جیانی اینفانتینو هر بار تمامی راه های ممکن را برای رفع مشکل به زیر مجموعه خود توصیه می کرد.

در همین ارتباط، رییس فدراسیون کشورمان 19 مهر ماه سال جاری با ارسال نامه ای به رییس فیفا، ضمن انتقاد از تحریم‌های بی‌اساس آمریکا، خواهان رفع مشکل پرداخت مطالبات فدراسیون ایران از سوی فیفا شده بود.

در بخشی از نامه رئیس فدراسیون فوتبال آمده بود: "همانطور که مستحضرید علی رغم پیگیری های مستمر فدراسیون و دستورات مثبت جنابعالی، هنوز هیچگونه وجهی از سوی فیفا وصول نشده است. ادامه این روند مشکلات جدی را در مسیر رو به پیشرفت و گسترش فدراسیون فوتبال به وجود خواهد آورد. انتظار من و خانواده بزرگ فوتبال کشور از جنابعالی این است که به هر شکل ممکن دستور فرمایید وجوه فدراسیون جمهوری اسلامی ایران از طرف فیفا به کنفدراسیون آسیا پرداخت شود یا بانکی را متقاعد کنید تا این مهم جهت انتقال مرتفع شود. منتظر مساعدت و پاسخ فوری حضرتعالی در این باره هستیم."

در ادامه نامه دیگری هم از سوی فدراسیون ارسال شد که در آن به فسخ قرارداد سرمربی تیم ملی در آستانه دیدار مقابل عراق اشاره شده و تبعات این موضوع هم شرح داده شده بود. به دنبال ارسال این نامه، موضوع پیگیری ها وارد فاز تازه تری شد و در پی برگزاری جلسه رییس فدراسیون با رییس فیفا در هنگ کنگ و در حاشیه جلسه هیات رییسه کنفدراسیون فوتبال آسیا راه حل های جدیدی برای موضوع پیدا شده است.

بر این اساس و با توجه به نشست های سه روز گذشته رییس فدراسیون کشورمان با رییس فیفا و شیخ حمد، رییس فدراسیون قطر، گام های موثری برای رفع مشکل انتقال وجه برداشته شده تا به رغم تحریم های بی اساس و ظالمانه آمریکا، فدراسیون بتواند در ماه آینده به حقوق خود دست یابد.

خواندن 212 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

یادداشت

 • با رای مردم علیه مردم !

  هر جا مردم نماینده خود را انتخاب کرده اند پس از مدتی منتخب همان مردم علیرغم قول های داده شده گاهاً دیده می شود بجای عمل به وعده های زمان انتخابات در جابجایی مدیریت ها بگونه ای تصمیم به دخالت می گیرند که نه تنها در آن منافع عموم در نظر گرفته نمی شود بلکه در تقابل با مردم و علیه آنان نیز رغم می خورد که متأسفانه با ادامه این روند ناپسند شاهد عقب ماندگی حوزه انتخابیه ها تا به امروز بوده ایم.

  ادامه مطلب...
 • دلنوشته ای برای افتتاح نیروگاه زباله سوز نوشهر

  بعد از سالها انتظار قرار است نیروگاه زباله سوز نوشهر بزودی افتتاح گردد اما معمار اصلی این نیروگاه مورد بی مهری قرار گرفته است، نیروگاهی که از دورۀ سوم شورای شهر نوشهر استارت خورد ولی با یک سری مشکلات فنی و اداری و نداشتن مسائل زیست محیطی متوقف شده بود که همزمان به لطف سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری و تأمین اعتبار با حضور جهادی و میدانی دکتر علی شادمان فرماندار وقت نوشهر طرحی که متوقف شده بود جانی تازه گرفت و دکتر شادمان با اعزام رئیس محیط زیست نوشهر به کشور چین و مطابقت و رعایت مشکلات زیست محیطی این پروژه را که از 17% پیشرفت داشت و متوقف شده بود با پی گیری دو چندان به 90% پیشرفت فیزیکی رساند و قرار بود در زمان رفتن ایشان دو ماه بعد افتتاح گردد که متأسفانه این امر محقق نشد.

  ادامه مطلب...
 • خودآموزی زبان خارجی

  خودآموزی یک زبان خارجی یعنی یادگیری بدون معلم، یادگیری در منزل ، محل کار، و یا هر جایی دیگر و در هر زمانی که زبان آموز اراده کند انجام می گیرد . اکثریت افرادی که از روش خودآموزی برای یادگیری زبان خارجی استفاده می کنند بزرگسالان هستند زیرا آنها به دلایل زیادی نمی توانند در کلاسها حاضر شوند.

  ادامه مطلب...
 • وقتی کرونا را جدی نمی‌گیریم /ماسک‌هایی برای چانه!!

  کرونا مجدداً اوج گرفته، تعداد مبتلایان و فوتی‌ها زیاد شده، تعدادی از استانها و شهرها در وضعیت قرمز قرار دارند و تعداد زیادی در مرحله هشدار، که چیزی نمانده آنها هم قرمز شوند.

  ادامه مطلب...
 • آثار باستانی کلاردشت با سرعت نور به سوی تخریب!!

  حفاران غیر مجاز از همشهریان خودمان و از شهرهای اطراف و حتی از استانهای دیگر در کلاردشت مشغول تخریب آثار و به غارت بردن اموال تاریخی میباشند ما مشغول تماشا هستیم

  ادامه مطلب...