استراماچونی: 50 هزار نفر و 5 دستیار داور پنالتی را دیدند/سپاهان از اینکه در اصفهان مساوی کرد خوشحال بود

یکشنبه, 10 آذر 1398 ساعت 19:24 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت:من خوشحال هستم که بازیکنانم عکس العمل خوبی بعد از آن صحنه هند داشتند.

آندره‌آ استراماچونی در نشست خبری بعد از بازی با سپاهان در خصوص اعتراضاتی که در زمین انجام داد و تیمش بعد از آن به گل رسید اظهار داشت: تیم ما بعد از آن صحنه که توپ به دست بازیکن حریف خورد عکس العمل خوبی داشت. ما در نیمه اول خیلی خوب کار کردیم و نزدیک به 70 درصد مالیکت توپ در اختیار ما بود. ما بازی را طوری شروع کردیم که آن را ببریم. ما به سبک فوتبال تیممان به شکلی هجومی بازی کردیم و من خوشحال هستم که بازیکنانم عکس العمل خوبی بعد از آن صحنه هند داشتند.

* سپاهان از اینکه در اصفهان مساوی کرد خوشحال بود

سرمربی تیم فوتبال استقلال در پاسخ به این سوال که تیمش در ابتدا از حریف عقب افتاد و سپس جبران کرد و دوباره گل دریافت کرد، گفت: شرایط بازی به شکلی بود که حریف برای جبران گل خورده توپ‌های بلند روی دروازه ما ارسال می‌کرد.متاسفانه ما در این بازی بهترین سرزن تیممان را از دست دادیم چون یزدانی مصدوم شد ولی از بازی و عملکرد تیمم خوشحال هستم چون حریف از اینکه با ما در اصفهان مساوی کرد خوشحال بود. ما زمانی که 2 بر یک بودیم چند موقعیت داشتیم. این نشان می‌دهد تیم ما بعد از بازی تبریز و اصفهان رو به بالا حرکت می‌کند.

* چرا 5 داور دیگر به داور وسط کمک نکردند؟

سرمربی تیم فوتبال استقلال در پاسخ به این سوال که آیا علاقمند است در مورد داوری صحبت کند یا خیر عنوان کرد: می‌خواهم یک نکته کلی را بگویم اعتراض اول و اصلی‌ من به داور این است شاید قبول کنم او صحنه را ندیده و شاید دید مناسبی روی آن صحنه نداشته است ولی سوال من این است که چرا 5 داور دیگر وقتی این صحنه را دیدند به داور وسط کمک نکردند؟ من در آخر بازی به بازیکنان سپاهان صحبت کردم فکر می‌کنم وقتی باشگاه‌های فوتبال بازیکنان و مربیان خارجی را استخدام می‌کنند می‌خواهند سطح لیگشان را بالاتر ببرند اگر ما می‌خواهیم همه با هم رشد کنیم خیلی سخت است که چنین اتفاقاتی در آن رخ بدهد. بخصوص وقتی که یک باشگاه درمورد انتخاب این داور پیش از بازی اعتراض کرده بود. 

* برخی اتفاقات باعث می شود مردم به کلیات لیگ فکر بد کنند

وی ادامه داد: این اتفاقات باعث می‌شود مردم در مورد کلیت لیگ فکرهای بد کنند. من حرف داور را قبول می‌کنم چون او گفت صحنه را ندیده اما نمی‌توانم این موضو ع را بپذیریم که 50 هزار نفر و 5 دستیار او این صحنه را دیده‌اند و البته همکاران داور به او کمک نکرده‌اند. اعتراض من برای این بازی و مسائل دیگر نیست بلکه به خاطر کل فوتبال ایران است. بعضی از بازیکنان که  اسم آنها را نمی‌برم می‌گویند همیشه به همین شکل اتفاقات رخ داده است.

* به خاطر زدن دو گل از تیمم راضی هستم

وی در خصوص اینکه تیمش دو بار موفق به زدن گل به سپاهان شد، تصریح کرد: به همین دلیل است که می‌گویم به خاطر زدن آن دو گل از بازیکنان تیمم راضی هستم. سپاهان در لحظه آخر موفق شد به ما گل بزند و همه ما به دلیل اینکه این پیروزی از دست رفت ناراحتیم. مسیر ما طولانی است و قبل از بازی هم گفتم که می‌ خواهم ببینیم تیمم به چه شرایطی می‌رسد. ما می‌دانستیم اگر حریف از ما جلو بیفتد کار را خوب پیش می‌برد اما گل خورده را جبران کردیم و حتی پیش هم افتادیم.

* عدم پاسخ به یک سوال

وی در پاسخ به این سوال که بعد از عدم اعلام پنالتی چرا برای داور دست می‌زد گفت: من به این سوال پاسخ نمی‌دهم. 

* داور جواب قانع کننده ای نداشت

وی افزود: من از داور سوال کردم چرا پنالتی را برای ما نگرفت که او جواب قانع‌کننده‌‌ای نداشت. داور می‌گفت پنالتی نبوده و یا صحنه را ندیده است. هر انسانی ممکن است اشتباه کند اما رفتاری که در قبال اشتباهمان داریم باید درست و اصولی باشد اگر پنالتی برای استقلال و سپاهان رخ می‌دهد قبلا باید گرفته شود. وقتی مربی حرفه‌ای می‌آورید باید فوتبالتان هم حرفه‌ای باشد. 

* فضای ورزشگاه نقش جهان چیزی کمتر از اروپا نداشت

استراماچونی درخصوص وزشگاه نقش جهان اصفهان گفت: فضای ورزشگاه خوب بود و اشتیاقی که در فوتبال ایران وجود داردخیلی مهم است. بدون شک من این شور و شوق را به خارج از کشور انتقال می‌دهم چون خیلی‌ها د ر بیرون از ایران نمی‌دانند که فوتبال در کشور شما چقدر اهمیت دارد. استادیوم نقش جهان جو فوق‌العاده‌ای داشت و مطمئنا چیزی از ورزشگاه های اروپایی کم ندارد تنها چیزی که مهم بود این است که موزیک ابتدای بازی صدای خیلی زیادی داشت. 

* می توانیم شهرخودرو را شکست دهیم

وی در پایان در خصوص بازی با شهر خودرو گفت: برای ما مهم بود که بازی سپاهان و شهر خودرو را با موفققیت پشت سر بگذاریم شنیدم شهر خودرو بازی خانگی خود را باخته و حالا فرصت خوبی برای شکست آنها داریم هرچند مسابقه سخت است. 

 

خواندن 24 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 485

یادداشت

 • تعقیب قضایی پیمانکار آسفالت جاده کرج – چالوس نمونه ای از پیگیری دادستان برای احقاق حقوق عامه / آیا اهتمام رئیسی یقه اهمال کاران را نیز خواهد گرفت؟

  حال باید منتظر ماند و دید که آیا اصلاحات آیت الله رییسی در دستگاه قضا شامل برخورد با اهمال کاران نسبت به اجرای آن دستورالعمل، که زمانی خود او در مقام دادستان کل کشور امضا و به دادستان های کل کشور ابلاغ کرده بود، نیز می شود و اهتمام او یقه ی اهمال کاران در احقاق حقوق عامه را هم خواهد گرفت یا نه؟

   

  ادامه مطلب...
 • مدیریت شهری

  ظرفیت های استراتژیک توسعه کلاردشت

  در نوشتار قبلی در مورد اهداف و چشم اندازهای توسعه کلاردشت، مطالب به طور خلاصه آور ذکر شد که به دلیل عدم نمایش کامل جداول مربوطه در اینجا مجدداً به صورت لیست وار ذکر می شود. هدف اصلی این بخش، بررسی ظرفیت های استراتژیک کلاردشت در راه دستیافتن به اهداف و چشم اندازهای برنامه است. قابل ذکر است به دلیل محدودیت حجم مطلب به خلاصه ترین شیوه ممکن به موضوعات پرداخته شده است.

   

  ادامه مطلب...
 • مدیریت شهری

  چشم انداز و اهداف کلان برنامه توسعه کلاردشت

  در این بخش به تشریح چشم انداز، اهداف کلان و ماموریت های توسعه ای مندرج در برنامه توسعه پرداخته می شود.  قابل ذکر است،  اهداف و چشم انداز مربوطه صرفا در راستای ظرفیت های قانونی و مالی شهرداری و شورای شهر کلاردشت تدوین شده است تا در به صورت پروژه و اقدامات در برنامه بودجه شهر، تخقق یابند و در حد شعار باقی نمانند.

  ادامه مطلب...
 • مدیریت شهری

  فرایند تهیه و تصویب برنامه راهبردی و عملیاتی شهرداری کلاردشت

  ماهها قبل از شروع به کار شورای اسلامی پنجم، ایده برنامه محوری و لزوم تشریک مساعی و همفکری با متخصصان کلاردشتی در فرایند مدیریت شهری از طرف برخی از اعضاء فعلی شورای شهر کلاردشت مورد تاکید قرار گرفت و این مهم مورد تاکید و تایید اصحاب رسانه و بسیاری از قشرهای اجتماعی کلاردشت قرار گرفت. در این دوره با توجه به تجربه 4 دوره مدیریت شورایی وگذشت نزدیک به 65 سال از تاسیس شهرداری کلاردشت این مهم مورد توجه برخی از اعضاء شورای شهر فعلی قرار گرفت که مدیریت فردی و سلیقه ای که در اکثر مواقع بدون دانش مرتبط نیز همراه بوده است نه تنها باعث توسعه کلاردشت نشده است که دقیقاً در جهت عکس آن، باعث عقب ماندگی و تخریب بخش زیادی از منابع کلاردشت شده است. این یک پیشرفت مهم بود، برنامه باوری.

  ادامه مطلب...
 • یادداشت

  چرا برنامه راهبردی و عملیاتی در مدیریت شهری کلاردشت مهم است؟

   شهرسیستمی بسیارپیچیده است که ازهم پیوندی و ارتباط سیستم های دیگر چون اقتصاد شهری، محیط زیست شهری، سیستم اجتماعی و فرهنگ شهری، سیستم سیاست گذاری شهری، و...، تحت قواعد رسمی و غیررسمی با رفتار ذینفعان متنوع وگاهی متضاد شکل می گیرد و حیات می کند.

   

  ادامه مطلب...