چرا باخت حق ایران بود؟

پنج شنبه, 23 آبان 1398 ساعت 19:43 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

در روزگاری که کشورهای قطر و چین (نه کره و ژاپن) با برنامه‌های دقیق و هدفمند در فوتبال رشد می‌کنند، فدراسیونی که هنوز درگیر پرداخت حقوق مربی تیمش است جایی ندارد و حقش پیروزی نیست.

کلارنا - کیان ملک پور: تیم ملی فوتبال ایران امروز متحمل دومین باخت پیاپی در مسیر صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر شد. ایران در این بازی هم مانند بازی قبل برابر بحرین، نمایش ناامیدکننده‌ای داشت و به وضوح عراق تیم برتر میدان بود.
شاید گفتن این حرف کمی زود باشد اما جای خالی کارلوس کیروش حالا حس می‌شود‌. کیروش یکی از معدود مربیان صاحب سبک و مولف در دنیای فوتبال بود. این دسته از مربیان برای تیم‌هایی مانند تیم ملی ایران، که از لحاظ تکنیک فردی در سطح بالایی قرار ندارند، بهترین گزینه هستند؛ چرا که با استفاده از دانش تاکتیکی منحصر به فرد خود، کل تیم را به یک بلوغ تاکتیکی می‌رسانند به طوری که تیم دیگر متکی بر تکنیک فردی یک یا دو بازیکن نیست و به شکل یک مجموعه‌ی منظم همیشه کار خود را به درستی انجام می‌دهد. به همین دلیل تیم ملی ایران در زمان کیروش علی‌رغم تغییرات زیادی که در طول سال‌ها داشت اما همیشه حداقل مقابل رقبای آسیایی نتیجه می‌گرفت.
البته از این نکته غافل نشویم که مشکل مدیریتی در فدراسیون فوتبال تاثیرش کمتر از مشکلات فنی نیست. از فدراسیونی که از پرداخت حقوق به مربی تیمش به هر دلیلی عاجز است، نباید انتظار داشت در سایر زمینه‌ها مدبرانه و هوشمندانه عمل کند. این نتایج و سبک بازی نمایانگر سطح واقعی فوتبال ایران از لحاظ مدیریتی است. در روزگاری که کشورهای قطر و چین (نه کره و ژاپن) با برنامه‌های دقیق و هدفمند در فوتبال رشد می‌کنند، فدراسیونی که هنوز درگیر پرداخت حقوق مربی تیمش است جایی ندارد و حقش پیروزی نیست.

 

 

خواندن 170 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 448

یادداشت