چرا باخت حق ایران بود؟

پنج شنبه, 23 آبان 1398 ساعت 19:43 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

در روزگاری که کشورهای قطر و چین (نه کره و ژاپن) با برنامه‌های دقیق و هدفمند در فوتبال رشد می‌کنند، فدراسیونی که هنوز درگیر پرداخت حقوق مربی تیمش است جایی ندارد و حقش پیروزی نیست.

کلارنا - کیان ملک پور: تیم ملی فوتبال ایران امروز متحمل دومین باخت پیاپی در مسیر صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر شد. ایران در این بازی هم مانند بازی قبل برابر بحرین، نمایش ناامیدکننده‌ای داشت و به وضوح عراق تیم برتر میدان بود.
شاید گفتن این حرف کمی زود باشد اما جای خالی کارلوس کیروش حالا حس می‌شود‌. کیروش یکی از معدود مربیان صاحب سبک و مولف در دنیای فوتبال بود. این دسته از مربیان برای تیم‌هایی مانند تیم ملی ایران، که از لحاظ تکنیک فردی در سطح بالایی قرار ندارند، بهترین گزینه هستند؛ چرا که با استفاده از دانش تاکتیکی منحصر به فرد خود، کل تیم را به یک بلوغ تاکتیکی می‌رسانند به طوری که تیم دیگر متکی بر تکنیک فردی یک یا دو بازیکن نیست و به شکل یک مجموعه‌ی منظم همیشه کار خود را به درستی انجام می‌دهد. به همین دلیل تیم ملی ایران در زمان کیروش علی‌رغم تغییرات زیادی که در طول سال‌ها داشت اما همیشه حداقل مقابل رقبای آسیایی نتیجه می‌گرفت.
البته از این نکته غافل نشویم که مشکل مدیریتی در فدراسیون فوتبال تاثیرش کمتر از مشکلات فنی نیست. از فدراسیونی که از پرداخت حقوق به مربی تیمش به هر دلیلی عاجز است، نباید انتظار داشت در سایر زمینه‌ها مدبرانه و هوشمندانه عمل کند. این نتایج و سبک بازی نمایانگر سطح واقعی فوتبال ایران از لحاظ مدیریتی است. در روزگاری که کشورهای قطر و چین (نه کره و ژاپن) با برنامه‌های دقیق و هدفمند در فوتبال رشد می‌کنند، فدراسیونی که هنوز درگیر پرداخت حقوق مربی تیمش است جایی ندارد و حقش پیروزی نیست.

 

 

خواندن 26 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 448

یادداشت

 • تعقیب قضایی پیمانکار آسفالت جاده کرج – چالوس نمونه ای از پیگیری دادستان برای احقاق حقوق عامه / آیا اهتمام رئیسی یقه اهمال کاران را نیز خواهد گرفت؟

  حال باید منتظر ماند و دید که آیا اصلاحات آیت الله رییسی در دستگاه قضا شامل برخورد با اهمال کاران نسبت به اجرای آن دستورالعمل، که زمانی خود او در مقام دادستان کل کشور امضا و به دادستان های کل کشور ابلاغ کرده بود، نیز می شود و اهتمام او یقه ی اهمال کاران در احقاق حقوق عامه را هم خواهد گرفت یا نه؟

   

  ادامه مطلب...
 • مدیریت شهری

  ظرفیت های استراتژیک توسعه کلاردشت

  در نوشتار قبلی در مورد اهداف و چشم اندازهای توسعه کلاردشت، مطالب به طور خلاصه آور ذکر شد که به دلیل عدم نمایش کامل جداول مربوطه در اینجا مجدداً به صورت لیست وار ذکر می شود. هدف اصلی این بخش، بررسی ظرفیت های استراتژیک کلاردشت در راه دستیافتن به اهداف و چشم اندازهای برنامه است. قابل ذکر است به دلیل محدودیت حجم مطلب به خلاصه ترین شیوه ممکن به موضوعات پرداخته شده است.

   

  ادامه مطلب...
 • مدیریت شهری

  چشم انداز و اهداف کلان برنامه توسعه کلاردشت

  در این بخش به تشریح چشم انداز، اهداف کلان و ماموریت های توسعه ای مندرج در برنامه توسعه پرداخته می شود.  قابل ذکر است،  اهداف و چشم انداز مربوطه صرفا در راستای ظرفیت های قانونی و مالی شهرداری و شورای شهر کلاردشت تدوین شده است تا در به صورت پروژه و اقدامات در برنامه بودجه شهر، تخقق یابند و در حد شعار باقی نمانند.

  ادامه مطلب...
 • مدیریت شهری

  فرایند تهیه و تصویب برنامه راهبردی و عملیاتی شهرداری کلاردشت

  ماهها قبل از شروع به کار شورای اسلامی پنجم، ایده برنامه محوری و لزوم تشریک مساعی و همفکری با متخصصان کلاردشتی در فرایند مدیریت شهری از طرف برخی از اعضاء فعلی شورای شهر کلاردشت مورد تاکید قرار گرفت و این مهم مورد تاکید و تایید اصحاب رسانه و بسیاری از قشرهای اجتماعی کلاردشت قرار گرفت. در این دوره با توجه به تجربه 4 دوره مدیریت شورایی وگذشت نزدیک به 65 سال از تاسیس شهرداری کلاردشت این مهم مورد توجه برخی از اعضاء شورای شهر فعلی قرار گرفت که مدیریت فردی و سلیقه ای که در اکثر مواقع بدون دانش مرتبط نیز همراه بوده است نه تنها باعث توسعه کلاردشت نشده است که دقیقاً در جهت عکس آن، باعث عقب ماندگی و تخریب بخش زیادی از منابع کلاردشت شده است. این یک پیشرفت مهم بود، برنامه باوری.

  ادامه مطلب...
 • یادداشت

  چرا برنامه راهبردی و عملیاتی در مدیریت شهری کلاردشت مهم است؟

   شهرسیستمی بسیارپیچیده است که ازهم پیوندی و ارتباط سیستم های دیگر چون اقتصاد شهری، محیط زیست شهری، سیستم اجتماعی و فرهنگ شهری، سیستم سیاست گذاری شهری، و...، تحت قواعد رسمی و غیررسمی با رفتار ذینفعان متنوع وگاهی متضاد شکل می گیرد و حیات می کند.

   

  ادامه مطلب...