چه کسی آنلاین است؟

ما 486 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 42

مدیر کل بهزیستی خوزستان خبر داد

پرداخت هزینه‌های کاشت حلزون به کودکان مطلب ویژه

یکشنبه, 15 آذر 1394 ساعت 14:42 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیر کل بهزیستی خوزستان از پرداخت هزینه‌های کاشت حلزون به کودکان زیر شش سال دارای معلولیت شنوایی در سطح استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، غلامرضا صدیق‌راد صبح امروز در مراسم روز جهانی معلولین که با همکاری بهزیستی و اداره کل آموزش و پرورش استثنایی استان برگزار شد اظهار کرد: بهزیستی همه هزینه‌های کاشت حلزون شنوایی کودکان زیر شش سال دارای معلولیت شنوایی را پرداخت می‌کند.

وی افزود: پیش از سال 92 برای 80 نفر از کودکان کاشت حلزون انجام شد اما بعد از سال 92 عمل کاشت حلزون به 150 مورد رسید.

مدیر کل بهزیستی خوزستان اضافه کرد: برای کاشت حلزون، خانواده‌های متقاضی پیشتر باید به فارس و همدان بروند اما اکنون به‌راحتی در استان خوزستان انجام داده می‌شود.

صدیق‌راد تصریح کرد: بیشترین تعداد معلولان تحت پوشش بهزیستی، معلولان جسمی، حرکتی با 31 هزار معلول هستند و 22 هزار و 438 نفر معلول ذهنی هم در بهزیستی تشکیل پرونده داده‌اند.

وی همچنین عنوان کرد: 130 مرکز توان‌بخشی داریم که 22 مرکز آن شبانه‌روزی است و بابت نگهداری هر معلول ماهانه 700 هزار تومان هزینه می‌کنیم ضمن اینکه محدودیتی برای پذیرش معلول جدید نداریم.

صدیق‌راد بیان کرد: تعداد زیادی از معلولان در مراکز نگهداری از معلولان نگهداری می‌شوند و 18 مرکز ارائه خدمات توان‌بخشی در استان و هشت مرکز نگهداری روزانه داریم که کودکان در آن آموزش می‌بینند.

مدیرکل بهزیستی خوزستان ادامه داد: 9 هزار و 471 نفر ناشنوا و هشت هزار و 729 نابینا هم در بهزیستی تشکیل پرونده دادند، 4 هزار و 718 بیمار روانی داریم و در مجموع خدماتی که بهزیستی و آموزش‌وپرورش استثنائی می‌دهند مکمل هم هستند.

 

* یک هدف را دنبال می‌کنیم

مدیر کل آموزش و پرورش استثنایی استان در این مراسم گفت: تمام تلاش ما و بهزیستی برای باسواد کردن همه معلولین تحت پوشش است.

علی ممبینی افزود: ما هیچ موقع کارمان را از بهزیستی جدا ندانسته و یک هدف را دنبال می‌کنیم و در این راه تعامل سازنده و موثری  داشته‌ایم.

به گزارش خبرگزاری فارس، در پایان این مراسم نیز از معلولین فعال تحت پوشش بهزیستی تقدیر شد.

 

خواندن 860 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 232

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mauris hendrerit justo a massa dapibus a vehicula tellus suscipit. Maecenas non elementum diam.

وبگاه: smartaddons.com