چه کسی آنلاین است؟

ما 72 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

بسیج سازندگی 20 ساله شد/ اعلام آمادگی جهادگران جهت تداوم حرکت‌های جهادی

چهارشنبه, 17 ارديبهشت 1399 ساعت 16:56 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مجمع جهادگران کشور به نمایندگی از 12 هزار گروه جهادی ضمن تبریک 20 سالگی بسیج سازندگی در نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب بر آمادگی خود جهت تداوم حرکت‌های جهادی تاکید کرد.

هم‌زمان با 17 اردیبهشت ماه سالروز تشکیل سازمان بسیج سازندگی به فرمان رهبر معظم انقلاب در سال 1379 ، مجمع جهادگران کشور به نمایندگی از 12 هزار گروه جهادی ضمن تبریک 20 سالگی بسیج سازندگی در نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب بر آمادگی خود جهت تداوم حرکت‌های جهادی تاکید کردند.

در این نامه اشاره شده است که : "17 اردیبهشت ماه سالروز تشکیل بسیج سازندگی با فرمان حضرتعالی در سال 1379 است؛ فرمانی که بعد از ادغام جهاد سازندگی در وزارت کشاورزی در آن سالها و با دوراندیشی مثال زدنی حضرتعالی صادر شد و باعث حفظ، تقویت و تداوم حرکت های جهادی بر آمده از روحیه انقلابی سال های ابتدای انقلاب برای کمک به محرومان و آبادانی کشور شد.

در آن سالها تعداد گروه های جهادی فعال از 100 عدد کمتر بود، اما هم اکنون اردوها و حرکت های جهادی عرصه ای برای نقش آفرینی صدها هزار نفر از مردان و زنان مومن و دغدغه مند برای حل چالش ها و مشکلات کشور در قالب بیش از 12 هزار گروه جهادی در سراسر شهرها و روستاهای ایران اسلامی شده است.

مجمع جهادگران ضمن اشاره به پیام سال گذشته رهبر انقلاب خطاب به جوانان اردوهای جهادی و بسیج سازندگی مبنی بر عمومی شدن گفتمان جهادی اشاره کردند: «در سالهای اخیر و به خصوص در یکسال گذشته با حمایت های حضرتعالی گفتمان جهادی با شتابی فزاینده در حال تبدیل شدن به گفتمان عمومی در کشور است، بطوری که در سیل ابتدای سال 98 و شیوع ویروس کرونا در سال 99 شاهد تشکیل و آغاز به کار هزاران هسته و گروه جهادی جدید برای خدمت رسانی در کشور بوده و هستیم. مردم از قشرهای مختلف و در عرصه‌های گوناگون درگیر فعالیت های خیرخواهانه و جهادی شده‌اند. ظرفیتی که بعد از برطرف شدن این بیماری با برنامه ریزی های انجام شده سازمان بسیج سازندگی در عرصه های مختلف از جمله اشتغال‌زایی و جهش تولید هم میتواند نقش آفرینی و گره‌گشایی کند. ان شاءالله»

همچنین در این نامه ضمن تشکر از تاکیدات رهبرانقلاب بر نهادهای حاکمیتی  برای ورود و حمایت از  فعالیت های محرومیت زدایی و جهادی، نکاتی درمورد تعامل هرچه بهتر میان گروه های جهادی و نهادهای مربوطه تقدیم شده است.

در پایان این نامه جهادگران درخواست کردند بعد از پایان بیماری کرونا در صورت صلاحدید دیداری عمومی با حضور گروه های جهادی با رهبرمعظم انقلاب برگزار شود.

خواندن 154 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 795

یادداشت

 • با رای مردم علیه مردم !

  هر جا مردم نماینده خود را انتخاب کرده اند پس از مدتی منتخب همان مردم علیرغم قول های داده شده گاهاً دیده می شود بجای عمل به وعده های زمان انتخابات در جابجایی مدیریت ها بگونه ای تصمیم به دخالت می گیرند که نه تنها در آن منافع عموم در نظر گرفته نمی شود بلکه در تقابل با مردم و علیه آنان نیز رغم می خورد که متأسفانه با ادامه این روند ناپسند شاهد عقب ماندگی حوزه انتخابیه ها تا به امروز بوده ایم.

  ادامه مطلب...
 • دلنوشته ای برای افتتاح نیروگاه زباله سوز نوشهر

  بعد از سالها انتظار قرار است نیروگاه زباله سوز نوشهر بزودی افتتاح گردد اما معمار اصلی این نیروگاه مورد بی مهری قرار گرفته است، نیروگاهی که از دورۀ سوم شورای شهر نوشهر استارت خورد ولی با یک سری مشکلات فنی و اداری و نداشتن مسائل زیست محیطی متوقف شده بود که همزمان به لطف سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری و تأمین اعتبار با حضور جهادی و میدانی دکتر علی شادمان فرماندار وقت نوشهر طرحی که متوقف شده بود جانی تازه گرفت و دکتر شادمان با اعزام رئیس محیط زیست نوشهر به کشور چین و مطابقت و رعایت مشکلات زیست محیطی این پروژه را که از 17% پیشرفت داشت و متوقف شده بود با پی گیری دو چندان به 90% پیشرفت فیزیکی رساند و قرار بود در زمان رفتن ایشان دو ماه بعد افتتاح گردد که متأسفانه این امر محقق نشد.

  ادامه مطلب...
 • خودآموزی زبان خارجی

  خودآموزی یک زبان خارجی یعنی یادگیری بدون معلم، یادگیری در منزل ، محل کار، و یا هر جایی دیگر و در هر زمانی که زبان آموز اراده کند انجام می گیرد . اکثریت افرادی که از روش خودآموزی برای یادگیری زبان خارجی استفاده می کنند بزرگسالان هستند زیرا آنها به دلایل زیادی نمی توانند در کلاسها حاضر شوند.

  ادامه مطلب...
 • وقتی کرونا را جدی نمی‌گیریم /ماسک‌هایی برای چانه!!

  کرونا مجدداً اوج گرفته، تعداد مبتلایان و فوتی‌ها زیاد شده، تعدادی از استانها و شهرها در وضعیت قرمز قرار دارند و تعداد زیادی در مرحله هشدار، که چیزی نمانده آنها هم قرمز شوند.

  ادامه مطلب...
 • آثار باستانی کلاردشت با سرعت نور به سوی تخریب!!

  حفاران غیر مجاز از همشهریان خودمان و از شهرهای اطراف و حتی از استانهای دیگر در کلاردشت مشغول تخریب آثار و به غارت بردن اموال تاریخی میباشند ما مشغول تماشا هستیم

  ادامه مطلب...