چه کسی آنلاین است؟

ما 261 مهمان و یک عضو آنلاین داریم
  • uphord

بسیج سازندگی 20 ساله شد/ اعلام آمادگی جهادگران جهت تداوم حرکت‌های جهادی

چهارشنبه, 17 ارديبهشت 1399 ساعت 16:56 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مجمع جهادگران کشور به نمایندگی از 12 هزار گروه جهادی ضمن تبریک 20 سالگی بسیج سازندگی در نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب بر آمادگی خود جهت تداوم حرکت‌های جهادی تاکید کرد.

هم‌زمان با 17 اردیبهشت ماه سالروز تشکیل سازمان بسیج سازندگی به فرمان رهبر معظم انقلاب در سال 1379 ، مجمع جهادگران کشور به نمایندگی از 12 هزار گروه جهادی ضمن تبریک 20 سالگی بسیج سازندگی در نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب بر آمادگی خود جهت تداوم حرکت‌های جهادی تاکید کردند.

در این نامه اشاره شده است که : "17 اردیبهشت ماه سالروز تشکیل بسیج سازندگی با فرمان حضرتعالی در سال 1379 است؛ فرمانی که بعد از ادغام جهاد سازندگی در وزارت کشاورزی در آن سالها و با دوراندیشی مثال زدنی حضرتعالی صادر شد و باعث حفظ، تقویت و تداوم حرکت های جهادی بر آمده از روحیه انقلابی سال های ابتدای انقلاب برای کمک به محرومان و آبادانی کشور شد.

در آن سالها تعداد گروه های جهادی فعال از 100 عدد کمتر بود، اما هم اکنون اردوها و حرکت های جهادی عرصه ای برای نقش آفرینی صدها هزار نفر از مردان و زنان مومن و دغدغه مند برای حل چالش ها و مشکلات کشور در قالب بیش از 12 هزار گروه جهادی در سراسر شهرها و روستاهای ایران اسلامی شده است.

مجمع جهادگران ضمن اشاره به پیام سال گذشته رهبر انقلاب خطاب به جوانان اردوهای جهادی و بسیج سازندگی مبنی بر عمومی شدن گفتمان جهادی اشاره کردند: «در سالهای اخیر و به خصوص در یکسال گذشته با حمایت های حضرتعالی گفتمان جهادی با شتابی فزاینده در حال تبدیل شدن به گفتمان عمومی در کشور است، بطوری که در سیل ابتدای سال 98 و شیوع ویروس کرونا در سال 99 شاهد تشکیل و آغاز به کار هزاران هسته و گروه جهادی جدید برای خدمت رسانی در کشور بوده و هستیم. مردم از قشرهای مختلف و در عرصه‌های گوناگون درگیر فعالیت های خیرخواهانه و جهادی شده‌اند. ظرفیتی که بعد از برطرف شدن این بیماری با برنامه ریزی های انجام شده سازمان بسیج سازندگی در عرصه های مختلف از جمله اشتغال‌زایی و جهش تولید هم میتواند نقش آفرینی و گره‌گشایی کند. ان شاءالله»

همچنین در این نامه ضمن تشکر از تاکیدات رهبرانقلاب بر نهادهای حاکمیتی  برای ورود و حمایت از  فعالیت های محرومیت زدایی و جهادی، نکاتی درمورد تعامل هرچه بهتر میان گروه های جهادی و نهادهای مربوطه تقدیم شده است.

در پایان این نامه جهادگران درخواست کردند بعد از پایان بیماری کرونا در صورت صلاحدید دیداری عمومی با حضور گروه های جهادی با رهبرمعظم انقلاب برگزار شود.

خواندن 25 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 795

یادداشت