چه کسی آنلاین است؟

ما 31 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

دو بسته پستی حاوی بمب در دفاتر پست هلند منفجر شدند

پنج شنبه, 24 بهمن 1398 ساعت 19:13 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

 

نیروهای امنیتی هلند از انفجار دو بسته پستی حاوی بمب در دفاتر پستی دو منطقه مختلف هلند خبر دادند که البته ظاهراً کسی در این حوادث آسیبی ندیده است.

 

 

نیروهای امنیتی هلند امروز (چهارشنبه) اعلام کردند که انفجاری صبح امروز در یکی از اداره‌های پست در «آمستردام» به وقوع پیوسته است.

طبق گزارش خبرگزاری روسی «تاس»، یک بمب درون یک بسته پستی جاسازی شده بود و در نتیجه انفجاری در ساعت ۰۸:۰۰ صبح امروز (چهارشنبه) به وقت محلی، در «بولستوئن» آمستردام به وقوع پیوست.

منابع پلیس همچنین اعلام کردند به فاصله چند دقیقه بعد از انفجار اول یک انفجار دیگر نیز رخ داده است.

بنا به گزارش خبرگزاری روسی «اسپوتنیک»، پلیس آمستردام بعد از انفجار اول در صفحه توییتر خود نوشت: «صبح امروز، انفجاری در اداره پست یک ساختمان تجاری در بولستوئن به وقوع پیوست. به نظر می‌رسد که انفجار در نتیجه بمبی رخ داده که در یک بسته پستی قرار داده شده بود. هنوز گزارشی از زخمی‌ شدن افراد موجود نیست».

به دنبال وقوع این حادثه، یک تیم خنثی‌سازی بمب به همراه گروهی از آتش‌نشان‌ها و تیم اورژانس به محل حادثه اعزام شدند و نیروهای امنیتی نیز خیابان‌ اطراف اداره پست را مسدود کرد.

طبق گزارش رسانه‌های محلی، یک بسته پستی حاوی بمب، صبح امروز در شهرک «کرکراد» در «لیمبورخ» هلند به وقوع پیوست اما پلیس لیمبورخ در یک پیام توییتری در خصوص انفجار بسته پستی دوم نوشت: «هنوز مشخص نیست که آیا با انفجار بسته پستی امروز صبح در آمستردام» ارتباطی دارد یا خیر».

پیشتر، چندین بسته پستی حاوی بمب در شرکت‌های مختلف در شهر از جمله هتل «اوکورا» پیدا شده بود که البته این بسته‌ها منفجر نشده بود.

یکی از سخنگویان پلیس هلند در گفت‌وگو با شبکه «AT۵» گفت: «تجربه نشان می‌دهد اگر با این بسته‌های پستی تماس نداشته باشید، اتفاقی نمی‌افتد بنابراین به نظر می‌رسد که این بمب‌ها به محض باز شدن بسته فعال می‌شود و سپس مواد انفجاری منفجر می‌شود»./مشرق

 
خواندن 929 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 711