چه کسی آنلاین است؟

ما 448 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 42

با هدف افزایش حضور نظامی در اروپا

پنتاگون در صدد افزایش بودجه عملیات جنگی آمریکا

یکشنبه, 15 آذر 1394 ساعت 14:42 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

یک روزنامه انگلیسی گزارش کرد پنتاگون در صدد است بودجه عملیات جنگی آمریکا در اروپا را به طور چشمگیری افزایش دهد و این به مفهوم تلاش واشنگتن برای افزایش حضور در اروپاست.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در صدد است بودجه عملیات جنگی در اروپا را به طور چشمگیری افزایش دهد و مدعی است که این اقدام پاسخی به روسیه است و به همپیمانان آمریکا تضمین می‌دهد که واشنگتن آماده محافظت از آنها است.

روزنامه انگلیسی «فایننشال‌تایمز» گزارش کرد، پنتاگون در صدد است بودجه عملیات‌های جنگی خود در اروپا را برای سال 2017 افزایش دهد.

طبق این گزارش، آمریکا قصد دارد بودجه برنامه عملیات امنیت اروپا (ERI) را که هدف آنها افزایش حضور آمریکا در اروپا است را افزایش دهد.

«مایک مک کورد» حسابرس پنتاگون اعلام کرد که هنوز میزان دقیق این افزایش بودجه نامشخص است اما به هرحال افزایش چشمگیری صورت خواهد گرفت.

طبق گزارش فایننشال‌تایمز، این طرح پنتاگون در واقع واکنشی به روسیه در بحبوحه بحران اوکراین است و در درجه دوم به همپیمانان آمریکا تضمین می‌دهد که آمریکا به امنیت آنها اهمیت می‌دهد.

«برایان مک کئون» معاون وزیر دفاع آمریکا در امور سیاسی اخیراً در حین یک جلسه استماع کنگره اعلام کرد که این افزایش بودجه دفاعی برای عملیات های اروپا برای مقابله با روسیه است زیرا ظاهراً گزارش شده است که مسکو پیمان کنترل تسلیحات برای موشک‌های میانبرد را نقض کرده است.

«اشتون کارتر» وزیر دفاع آمریکا پیشتر مدعی شد که آمریکا بودجه سلاح‌هایی چون لیزر و سامانهای جنگ الکترونیک را تأمین می‌کند و این به واسطه اقدامات تحریک‌آمیز روسیه است.

طرح بودجه پنتاگون قرار است فوریه 2017 ارائه شود.

روابط بین روسیه و آمریکا در پی بحران اوکراین رو به وخامت رفت. مقامات «کی‌یف» به همراه برخی کشورهای غربی، روسیه را به دخالت در درگیری‌های «دونباس» متهم کرده‌اند و این در حالی است که شواهدی ارائه نکرده‌اند.

با اینحال، مسکو بارها اعلام کرده است که روسیه بخشی از درگیری‌های داخلی اوکراین نیست و در درگیری‌های دونباس مشارکت ندارد و به حل بحران سیاسی و اقتصادی کشورهای همسایه علاقمند است.

خواندن 693 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 252

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mauris hendrerit justo a massa dapibus a vehicula tellus suscipit. Maecenas non elementum diam.

وبگاه: smartaddons.com