چه کسی آنلاین است؟

ما 90 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 42

گزارش فارس از آن سوی تالار شیشه‌ای

تداوم افت دسته‌جمعی نماگرهای بورس/ افت ۴۵ واحدی شاخص بورس تهران

یکشنبه, 15 آذر 1394 ساعت 14:42 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بازار سهام امروز همچنان شاهد درجا زدن نماگرهای بورسی بود بازاری که تلاش می‌کرد در نیم ساعت پایانی ساعت رسمی معاملات از طریق معاملات کد به کد و بلوکی برخی حقوقی‌ها حجم و ارزش معاملات را روی تابلوی بورس ترمیم کند.

به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری فارس؛  شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز 16 آذر ماه 94، با کاهش 45 واحدی به رقم 62 هزار و 374 واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز با 37 واحد افت عدد 9 هزار و 642 واحد را تجربه کرد.

شاخص قیمت وزنی ارزشی نیز با کاهش 17 واحدی به رقم 24 هزار و 287 واحد دست یافت.

امروز همچنین شاخص سهام آزاد شناور با کاهش 99 واحدی به عدد 68 هزار و 333 واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با افت 24 واحدی به رقم 42 هزار و 833 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افت 142 واحدی عدد 141 هزار و 164 واحد را برای خود ثبت کرد.

امروز شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با کاهش 8 واحدی عدد 678 واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش نماد معاملاتی سه شرکت کشتیرانی ج.ا.ا با 15 واحد، فولاد مبارکه با 12 واحد و گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید با 10 واحد کاهش بالاترین تاثیر منفی را در برآورد شاخص کل بورس به دوش کشیدند.

همچنین نماد معاملاتی سه شرکت گروه مپنا با 22 واحد، هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با 17 واحد و مخابرات ایران با 11 واحد افزایش بالاترین تاثیر مثبت در محاسبه این نماگر به نام خود ثبت کردند.

در پایان معاملات امروز ارزش کل معاملات بورس تهران در حالی اندکی بیش  از 83 میلیارد تومان بالغ شد که در بازار نقدی بورس بیش از 75 میلیارد تومان نقدینگی برای داد و ستد 418 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 25 هزار و 389 نوبت داد و ستد، دست به دست شد.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های کویر تایر و حق تقدم خرید سهام آن، حق تقدیم سهام خرید ذغال سنگ نگین طبس، حق تقدیم خرید سهام پتروشیمی پردیس، حق تقدم خرید سهام سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان بانکها، حق تقدیم خرید سهام سبحان دارو از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در عین حال نماد معاملاتی شرکت سیمان سپاهان متوقف شد.

امروز همچنین رقابت بر سر خرید بلوک 88.71 درصدی سهام قند قزوین با تداوم رقابت‌ها به روز آینده موکول شد.

* فرصت خرید برای نوسان گیری

به گزارش فارس، امروز بازار سهام در حالی شاهد درجا زدن نماگرهای بورس تهران بود که با اصلاح قیمت سهام در برخی نمادها و همسو با تلاش صندوق‌ها و بازارگردان‌ها برای متعادل‌ کردن روند بازار فرصت جمع‌آوری سهام در برخی نمادهای معاملاتی و تک سهم‌ها به وجود آمد.

در این میان بازی با حق تقدم خرید سهام شرکت‌های فولاد مبارکه و ایران خودرو برای برخی حقیقی‌های بازار جذاب بود.

امروز معاملات کد به کد در نماد معاملاتی پتروشیمی مبین با جابه‌جایی 20 میلیون سهم به ارزش بیش از 5 میلیارد و 800 میلیون تومان از سوی سهامدار عمده دنبال شد.

همچنین در نماد معاملاتی ملی صنایع مس ایران تعداد 10 میلیون سهم به ارزش یک میلیارد و 199 میلیون تومان از سوی سهامدار عمده به کد شرکت‌های درون گروهی کد به کد شد.

در نماد معاملاتی هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، اما بیش از 8 میلیون سهم به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان از سوی حقوقی کد به کد شد.

در بانک صادرات ایران نیز بازارگردان امروز بیش از 19 میلیون سهم را میان کد حقیقی و حقوقی جابجا کرد.

همچنین در نماد معاملاتی گسترش نفت وگاز پارسیان نیز بیش از 12 میلیون سهم میان سهامداران عمده روی قیمت صفر تابلو جابجا شد.

به گزارش فارس، تلاش مدیران صندوق‌ها و بازارگردان‌های وابسته به حقوقی‌های بزرگ بازار برای ترمیم حجم و ارزش معاملات بازار در نیم ساعت پایانی ساعت رسمی معاملات امروز از نکات جالب این روز معاملاتی بود.

در حالی که ارزش معاملات بورس تهران در ساعت 12 امروز از 44 میلیارد تومان فراتر نمی‌رفت، اما در نیم ساعت پایانی این عدد به 81 میلیارد تومان رسید.

در عین حال برخی معاملات بلوکی در این بازار به تقویت این حجم و ارزش به معاملات روزانه کمک کرد.

به نظر می‌رسد، این روزها نحوه حمایت‌های نیابتی حقوقی‌ها و بازارگردان‌های سهام مشابه یک ساعت شنی است که نوبت به نوبت در دست حقوقی‌ها خالی و پر می‌شود.

به گزارش فارس،‌امروز نمادهای معاملاتی «شسینا»؛ «شفارس»، «خچرخش»، «لکما» و چند تک سهم دیگر برای نوسان گیران جذابیت خرید داشت.

خواندن 1000 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 218

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mauris hendrerit justo a massa dapibus a vehicula tellus suscipit. Maecenas non elementum diam.

وبگاه: smartaddons.com