آخرین عناوین

چه کسی آنلاین است؟

ما 86 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

به منظور برقراری نظم و امنیت عمومی و مقابله با عاملان افیونی طرح ارتقای امنیت اجتماعی در کلاردشت به اجرا در آمد.

تنها داروخانه شبانه روزی کلاردشت با اعلام کتبی به دلیل  مشکلات شخصی انصراف داد.

سرهنگ مهدوی بیان داشت در اغتشاشات روزهای اخیر در سطح کشور، حضور مقتدرانه‌ی بسیج باعث استیصال دشمن شد و ثابت کرد که اراذل و اوباش نمی‌توانند به امنیت کشور لطمه‌ای وارد کنند.
خطیب جمعه‌ی کلاردشت در نماز جمعه امروز به غافل ماندن مسئولین در بارش برف هفته‌ اخیر اشاره کرد.
جمعه مورخ 98/09/01: بارش باران و ارتفاعات بارش برف در گیلان، مازندران و گلستان و بارش برف در اردبیل، بخشهایی از خراسان شمالی و شمال شرق آذربایجان شرقی
به مناسبت فرا رسیدن هفته ی بسیج، پایگاه های بسیج در شهرستان کلاردشت برنامه های ویژه ای را تدارک دیده اند که از امروز و با دیدار با امام جمعه ی شهرستان اغاز شد.

بر اساس نقشه های پیش بینی هواشناسی هوای کلاردشت ضمن اینکه طی دو روز آینده همچنان بارانی است، روز جمعه نیز بارانی خواهد بود.

برخی گزارش های مردمی از سطح شهر کلاردشت حکایت از این دارد که کرایه ی تاکسی در برخی خطوط درون شهری کلاردشت افزایش قیمت داشته است!در صورت صحت و تایید این گزارش باید پرسید که آیا کلاردشت یکی از نخستین شهرهایی است که به استقبال پس لرزه های پسابنزینی خواهد رفت یا اینکه مسئولین امر جلوی این لرزه ها را خواهند گرفت؟

 

سه شنبه, 21 آبان 1398 ساعت 20:58

پروژه ای ملی که لنگ مخلوط است؟!

اما گویا آغاز عملیات اجرایی این پروژه که نوع اعتبار آن ملی اعلام شده است، صرفاً به همان مراسم کلنگ زنی ختم شد! چرا که ظاهرا توان لازم برای تامین مصالح لازم برای عملیات زیرسازی آن موجود نمی باشد! و به همین خاطر است که چند ماهی است مسئولین مختلف شهرستان حرف از بازگشایی کارخانه  شن و ماشه تیرکاگلی و یا پیچ بری چند جاده در نقاط مختلف شهرستان برای تامین مخلوط این پروژه می زنند!

یکشنبه, 19 آبان 1398 ساعت 18:03

رقص بادبادک ها در چمن مکارود

صبح امروز و به مناسبت هفته‌ی تربیت بدنی جشنواره‌ی پرواز بادبادک‌ها با همت آموزش و پرورش کلاردشت در چمن مکارود برگزار شد.

 

یادداشت

 • تعقیب قضایی پیمانکار آسفالت جاده کرج – چالوس نمونه ای از پیگیری دادستان برای احقاق حقوق عامه / آیا اهتمام رئیسی یقه اهمال کاران را نیز خواهد گرفت؟

  حال باید منتظر ماند و دید که آیا اصلاحات آیت الله رییسی در دستگاه قضا شامل برخورد با اهمال کاران نسبت به اجرای آن دستورالعمل، که زمانی خود او در مقام دادستان کل کشور امضا و به دادستان های کل کشور ابلاغ کرده بود، نیز می شود و اهتمام او یقه ی اهمال کاران در احقاق حقوق عامه را هم خواهد گرفت یا نه؟

   

  ادامه مطلب...
 • مدیریت شهری

  ظرفیت های استراتژیک توسعه کلاردشت

  در نوشتار قبلی در مورد اهداف و چشم اندازهای توسعه کلاردشت، مطالب به طور خلاصه آور ذکر شد که به دلیل عدم نمایش کامل جداول مربوطه در اینجا مجدداً به صورت لیست وار ذکر می شود. هدف اصلی این بخش، بررسی ظرفیت های استراتژیک کلاردشت در راه دستیافتن به اهداف و چشم اندازهای برنامه است. قابل ذکر است به دلیل محدودیت حجم مطلب به خلاصه ترین شیوه ممکن به موضوعات پرداخته شده است.

   

  ادامه مطلب...
 • مدیریت شهری

  چشم انداز و اهداف کلان برنامه توسعه کلاردشت

  در این بخش به تشریح چشم انداز، اهداف کلان و ماموریت های توسعه ای مندرج در برنامه توسعه پرداخته می شود.  قابل ذکر است،  اهداف و چشم انداز مربوطه صرفا در راستای ظرفیت های قانونی و مالی شهرداری و شورای شهر کلاردشت تدوین شده است تا در به صورت پروژه و اقدامات در برنامه بودجه شهر، تخقق یابند و در حد شعار باقی نمانند.

  ادامه مطلب...
 • مدیریت شهری

  فرایند تهیه و تصویب برنامه راهبردی و عملیاتی شهرداری کلاردشت

  ماهها قبل از شروع به کار شورای اسلامی پنجم، ایده برنامه محوری و لزوم تشریک مساعی و همفکری با متخصصان کلاردشتی در فرایند مدیریت شهری از طرف برخی از اعضاء فعلی شورای شهر کلاردشت مورد تاکید قرار گرفت و این مهم مورد تاکید و تایید اصحاب رسانه و بسیاری از قشرهای اجتماعی کلاردشت قرار گرفت. در این دوره با توجه به تجربه 4 دوره مدیریت شورایی وگذشت نزدیک به 65 سال از تاسیس شهرداری کلاردشت این مهم مورد توجه برخی از اعضاء شورای شهر فعلی قرار گرفت که مدیریت فردی و سلیقه ای که در اکثر مواقع بدون دانش مرتبط نیز همراه بوده است نه تنها باعث توسعه کلاردشت نشده است که دقیقاً در جهت عکس آن، باعث عقب ماندگی و تخریب بخش زیادی از منابع کلاردشت شده است. این یک پیشرفت مهم بود، برنامه باوری.

  ادامه مطلب...
 • یادداشت

  چرا برنامه راهبردی و عملیاتی در مدیریت شهری کلاردشت مهم است؟

   شهرسیستمی بسیارپیچیده است که ازهم پیوندی و ارتباط سیستم های دیگر چون اقتصاد شهری، محیط زیست شهری، سیستم اجتماعی و فرهنگ شهری، سیستم سیاست گذاری شهری، و...، تحت قواعد رسمی و غیررسمی با رفتار ذینفعان متنوع وگاهی متضاد شکل می گیرد و حیات می کند.

   

  ادامه مطلب...