مدیر آموزش وپرورش کلاردشت: مدیران رهبران برنامه درسی اند نه مدیر خدماتی

01 مهر 1396

 کلاردشت – قاسم دراسرایی مدیر  آموزش و پرورش کلاردشت ضمن تبریک بازگشایی مدارس و آغاز بهار تعلیم و تربیت و تقارن آن با هفته دفاع مقدس و آغاز ماه محرم اظهار امیدواری کرد که همه ما بتوانیم از رشادت ها، ایثارگریها و جان فشانی های شهدای کربلا و شهدای هشت سال دفاع مقدس درس آزادگی و دینداری بیاموزیم.

وی ابراز امیدواری کرد که در سال تحصیلی جدید  در شاخص های آموزشی و پرورشی ارتقا بالایی داشته باشیم.
وی افزود: آموزش و پرورش کلاردشت در سال تحصیلی ۹۷-۹۶ میزبان نزدیک به ۴۰۰۰ نوآموز و دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است.

دراسرایی در ادامه افزود: در سال تحصیلی پیش رو قصد داریم با ایجاد فضای شاد مشارکت حداکثری اولیاء در فعالیت های آموزشی، پرورشی و تربیت بدنی ، ارتقاء کیفی در برگزاری جشنواره ها نام کلاردشت را در استان مازندران مطرح نماییم.

دراسرایی افزود: در نگرش جدید آموزش وپرورش مدیر مدرسه دیگر یک مدیر خدماتی نیست بلکه هر یک از مدیران مدارس ما به عنوان رهبر آموزشی باید مجری راهبردها و  اسناد فراد ستی باشند.

مدیر آموزش و پرورش کلاردشت با اشاره به فرایند هدایت تحصیلی دانش آموزان گفت: تلاش ما براین است که دانش آموزان را به رشته هایی هدایت کنیم که تضمین شغل وکار درآن فراهم است و در حال حاضر هنرستان های ما در رشته های مختلفی فعال و هنرجو می پذیرند.

وی گفت: درحال حاضر 80 هنرجوی دختر در هنرستان "راه زینب" و 120 نفر در هنرستان "شهید لطیفی" مشغول به تحصیل هستند.

دراسرایی درخصوص تجهیز مدارس وتعداد تخریبی آن گفت: قطعا از شهرهای برخوردار و استانداردها عقب هستیم و باید با حمایت نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و مسئولین استانی و شهرستانی اعتبارات قابل ملاحظه ای برای نوسازی، مقاوم سازی و احداث واحدهای آموزشی جدید جذب نماییم. وی اضافه نمود وسایل آزمایشگاهی در حال حاضر در مدارس و پژوهش سرای دانش آموزی شهرستان به اندازه کافی داریم و از آنها باید برای عملیاتی نمودن آموزش و تقویت فرایند یاددهی-یادگیری استفاده نمود.
وی در پایان بر تقویت روحیه مسئولیت پذیری و خلاقیت در دانش آموزان، خرد جمعی، نخبه پروری، استفاده از تمام قوا برای پیشبرد اهداف و برنامه ها و حمایت های دلسوزان واقعی پیشرفت آموزش و پرورش تاکیدکرد.