• درآمدی بر دلایل واماندگی کلاردشت در فرآیند سرمایه گذاری بخش خصوصی
    کلاردشت زیبا و پرآوازه از آنچه که از خداوند بزرگ باید می گرفت، همه چیز را گرفت؛ اما عاقبت نتوانست از بشر سودجو و منفعت طلب آن چیزی را بگیرد که باید! کلاردشتی که سرزمین هایی مانند آن ،در نقاط مختلف دنیا و حتی همین ایران خودمان، به واسطه برخورداری از ظرفیت ها و جاذبه هایی حتی کمتر، امروزه به سطح قابل قبول و همگنی از توسعه عمرانی،رفاهی،اجتماعی و ... دست یافته اند، اما آنچه را که به خود دیده صرفاً دادن امتیاز بود و نه امتیاز گرفتن! در حقیقت به لطف سوء مدیریت های ملی و محلی و سودجویی واسطه گران بومی؛ این منطقه که می توانست و می تواند تاجی باشد بر تارُک صنعت گردشگری کشور، امروزه فقط به یک اقامتگاه دوم بزرگ تبدیل شده است! اقامتگاهی که عدم توسعه زیرساخت های عمرانی و اجتماعی موجب شده است تا مزیت های رقابتی اش در حوزه جاذبه های طبیعی، هر روز بیشتر از پیش، قافیه را به میل رفاه طلبی و ذائقه ی تنوع خواه انسان امروزی ببازد و در نتیجه از رغبت گردشگر برای حضور و یا افزایش ساعات حضور در کلاردشت ]پرجاذبه![ بکاهد، و در نتیجه اقتصاد وابسته به گردشگری منطقه رو به افول برود.

مدیر آموزش وپرورش کلاردشت: مدیران رهبران برنامه درسی اند نه مدیر خدماتی

01 مهر 1396

 کلاردشت – قاسم دراسرایی مدیر  آموزش و پرورش کلاردشت ضمن تبریک بازگشایی مدارس و آغاز بهار تعلیم و تربیت و تقارن آن با هفته دفاع مقدس و آغاز ماه محرم اظهار امیدواری کرد که همه ما بتوانیم از رشادت ها، ایثارگریها و جان فشانی های شهدای کربلا و شهدای هشت سال دفاع مقدس درس آزادگی و دینداری بیاموزیم.

وی ابراز امیدواری کرد که در سال تحصیلی جدید  در شاخص های آموزشی و پرورشی ارتقا بالایی داشته باشیم.
وی افزود: آموزش و پرورش کلاردشت در سال تحصیلی ۹۷-۹۶ میزبان نزدیک به ۴۰۰۰ نوآموز و دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است.

دراسرایی در ادامه افزود: در سال تحصیلی پیش رو قصد داریم با ایجاد فضای شاد مشارکت حداکثری اولیاء در فعالیت های آموزشی، پرورشی و تربیت بدنی ، ارتقاء کیفی در برگزاری جشنواره ها نام کلاردشت را در استان مازندران مطرح نماییم.

دراسرایی افزود: در نگرش جدید آموزش وپرورش مدیر مدرسه دیگر یک مدیر خدماتی نیست بلکه هر یک از مدیران مدارس ما به عنوان رهبر آموزشی باید مجری راهبردها و  اسناد فراد ستی باشند.

مدیر آموزش و پرورش کلاردشت با اشاره به فرایند هدایت تحصیلی دانش آموزان گفت: تلاش ما براین است که دانش آموزان را به رشته هایی هدایت کنیم که تضمین شغل وکار درآن فراهم است و در حال حاضر هنرستان های ما در رشته های مختلفی فعال و هنرجو می پذیرند.

وی گفت: درحال حاضر 80 هنرجوی دختر در هنرستان "راه زینب" و 120 نفر در هنرستان "شهید لطیفی" مشغول به تحصیل هستند.

دراسرایی درخصوص تجهیز مدارس وتعداد تخریبی آن گفت: قطعا از شهرهای برخوردار و استانداردها عقب هستیم و باید با حمایت نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و مسئولین استانی و شهرستانی اعتبارات قابل ملاحظه ای برای نوسازی، مقاوم سازی و احداث واحدهای آموزشی جدید جذب نماییم. وی اضافه نمود وسایل آزمایشگاهی در حال حاضر در مدارس و پژوهش سرای دانش آموزی شهرستان به اندازه کافی داریم و از آنها باید برای عملیاتی نمودن آموزش و تقویت فرایند یاددهی-یادگیری استفاده نمود.
وی در پایان بر تقویت روحیه مسئولیت پذیری و خلاقیت در دانش آموزان، خرد جمعی، نخبه پروری، استفاده از تمام قوا برای پیشبرد اهداف و برنامه ها و حمایت های دلسوزان واقعی پیشرفت آموزش و پرورش تاکیدکرد.