• درآمدی بر دلایل واماندگی کلاردشت در فرآیند سرمایه گذاری بخش خصوصی
    کلاردشت زیبا و پرآوازه از آنچه که از خداوند بزرگ باید می گرفت، همه چیز را گرفت؛ اما عاقبت نتوانست از بشر سودجو و منفعت طلب آن چیزی را بگیرد که باید! کلاردشتی که سرزمین هایی مانند آن ،در نقاط مختلف دنیا و حتی همین ایران خودمان، به واسطه برخورداری از ظرفیت ها و جاذبه هایی حتی کمتر، امروزه به سطح قابل قبول و همگنی از توسعه عمرانی،رفاهی،اجتماعی و ... دست یافته اند، اما آنچه را که به خود دیده صرفاً دادن امتیاز بود و نه امتیاز گرفتن! در حقیقت به لطف سوء مدیریت های ملی و محلی و سودجویی واسطه گران بومی؛ این منطقه که می توانست و می تواند تاجی باشد بر تارُک صنعت گردشگری کشور، امروزه فقط به یک اقامتگاه دوم بزرگ تبدیل شده است! اقامتگاهی که عدم توسعه زیرساخت های عمرانی و اجتماعی موجب شده است تا مزیت های رقابتی اش در حوزه جاذبه های طبیعی، هر روز بیشتر از پیش، قافیه را به میل رفاه طلبی و ذائقه ی تنوع خواه انسان امروزی ببازد و در نتیجه از رغبت گردشگر برای حضور و یا افزایش ساعات حضور در کلاردشت ]پرجاذبه![ بکاهد، و در نتیجه اقتصاد وابسته به گردشگری منطقه رو به افول برود.

کسب مقام دومی و سومی دانش آموزان کلاردشتی در مسابقات استانی محاسبات سریع ذهنی با چرتکه (UCMAS IRAN )

 

به گزارش کلارنا دانش آموزان شهرستان کلاردشت در پنجمین دوره از مسابقات استانی  UCMAS IRAN  در مازندران که در تاریخ 1396/06/14 در شهرستان بابل برگزار شد با کسب عناوین دومی و سومی خوش درخشیدند و به مسابقات کشوری که در تاریخ 96/5/27 برگزار میشود راه پیدا کردند.

نوربخش تنها مدیر اجرایی و نماینده محاسبات سریع ذهنی با چرتکه (UCMAS IRAN ) در کلاردشت گفت : فعالیت خود را در شهرستان کلاردشت از مهر سال 1393 آغاز کردم و این موسسه زیر نظر و مورد تایید آموزش و پروش می باشد و در این مسابقات نیز دانش آموزان کلاردشتی مانند همیشه با آمادگی بالا در مسابقات حاضر شدند و با کسب مقام برای کلاردشت افتخار آفریدند.

وی همچنین اسامی و عناوین دانش آموزان را به شرح ذیل اعلام نمود:

حسین صداقت (مقام دوم استان مازندران) ، آرین مددپور  (مقام دوم استان مازندران) ، هدیه حسنی مقدم  (مقام سوم استان مازندران) ، علی فقیه ملکی (مقام دوم استان مازندران) و کارن دلفان آذری (مقام سوم استان مازندران)

نوربخش در پایان  محاسبات سریع ذهنی با چرتکه (UCMAS IRAN ) را اینگونه معرفی نمود؛

سیستم محاسبه ذهنی و چرتکه ای (UCMAS IRAN ) با استفاده از یک سیستم نوآورانه محاسبه ای و با بکار گیری چرتکه باعث هماهنگی بین دو نیمکره راست و چپ به طور همزمان شده و با ایجاد یک چهارچوب زیر بنایی سبب افزایش ظرفیت ذهن و مهارتهایی نظیر مدیریت زمان، تمرکز و توانایی حل مسئله می شود که در موفقیت دانش آموزان در همه رشته ها و زندگی روزمره نقش اساسی دارد.

این سیستم دارای 10 سطح اصلی و دو سطح پیش دبستانی بوده و یادگیری هر سطح سه ماه و نیم، هفته ای یک جلسه ی 2 ساعته به طول می انجامد که برای دانش آموزان بین 5 الی 8 و 8 الی 13 سال که توانایی خواندن، نوشتن و توانایی انجام عملیات جمع و تفریق اعداد 1 الی 9 را دارند به اجرا در می آید.

این سیستم آموزشی دارای ابزار و وسایل منحصر به فردی است که توسط آنها فرايند آموزشي صورت دقيق انجام مي گيرد.

 

523 Views
کلارنا