• درآمدی بر دلایل واماندگی کلاردشت در فرآیند سرمایه گذاری بخش خصوصی
    کلاردشت زیبا و پرآوازه از آنچه که از خداوند بزرگ باید می گرفت، همه چیز را گرفت؛ اما عاقبت نتوانست از بشر سودجو و منفعت طلب آن چیزی را بگیرد که باید! کلاردشتی که سرزمین هایی مانند آن ،در نقاط مختلف دنیا و حتی همین ایران خودمان، به واسطه برخورداری از ظرفیت ها و جاذبه هایی حتی کمتر، امروزه به سطح قابل قبول و همگنی از توسعه عمرانی،رفاهی،اجتماعی و ... دست یافته اند، اما آنچه را که به خود دیده صرفاً دادن امتیاز بود و نه امتیاز گرفتن! در حقیقت به لطف سوء مدیریت های ملی و محلی و سودجویی واسطه گران بومی؛ این منطقه که می توانست و می تواند تاجی باشد بر تارُک صنعت گردشگری کشور، امروزه فقط به یک اقامتگاه دوم بزرگ تبدیل شده است! اقامتگاهی که عدم توسعه زیرساخت های عمرانی و اجتماعی موجب شده است تا مزیت های رقابتی اش در حوزه جاذبه های طبیعی، هر روز بیشتر از پیش، قافیه را به میل رفاه طلبی و ذائقه ی تنوع خواه انسان امروزی ببازد و در نتیجه از رغبت گردشگر برای حضور و یا افزایش ساعات حضور در کلاردشت ]پرجاذبه![ بکاهد، و در نتیجه اقتصاد وابسته به گردشگری منطقه رو به افول برود.

فرماندار کلاردشت در بازدید از مجتمع تجاری شقایق: نیاز ما به سرمایه گذاران بیش از نیاز آن ها به ماست

 

فرماندار کلاردشت صبح امروز از مجتمع تجاریِ در حال ساختِ شقایق بازدید کرد.
صالحی در این بازدید با مثبت ارزیابی کردن روند پیشرفت و ساختار این مجمتمع تجاری مدرن اظهار داشت: این که یک سرمایه گذار بومی اینچنین سرمایه خود را در زادگاهش هزینه کرده و یک مجتمع تجاری، مشابه آنچه در کشورهای اروپایی ساخته شده است، را در کلاردشت بنا کرده و از کنار آن برای عده ی بسیار زیادی از همشهریان خود اشتغال ایجاد می کند، واقعا جای تقدیر دارد.
نماینده عالی دولت در شهرستان کلاردشت تصریح کرد: در شرایط اقتصادی فعلی نیاز ما به سرمایه گذاران بیش از نیاز آن ها به ماست و لذا دستگاه های مسئول بایستی تا آن جا که قانون اجازه می دهد انعطاف لازم را در حمایت از سرمایه گذاری داشته باشند، و امنیت روانی و اداری صاحبان سرمایه را حفظ کنند.

مجمتع تجاری شقایق  که به نوعی بزرگترین مجتمع تجاری-اداری کلاردشت محسوب می شود، با سرمایه گذاری مهندس شاهرخ عسگریان در حال ساخت می باشد. وی یکی از کارآفرینان و خیرین کلاردشتی است.